Општа дискусија > Забава

Каква музика слушаат електроничарите?

(1/4) > >>

KiloVolt:
Еве и таква тема... ;D Интересно, заприметив дека многу луѓе (не сите) кои се занимаваат со електроника слушаат рок, метал, па и техно...
       Јас на пример, слушав класична, мразев метал (буквално, техно и метал ми беа најодбивните типови на музика...), но пред две години, кога почнав да се занимавам со електроника, почнав да слушам рок, па хард рок, па преминав на thrash metal и speed metal. Што е ова, електроникава ни ги пере мозоците? :o :D
Навалете народе... ;D

Z31GH:
Слушам секаква музика освен класика, турбофолк и техно. Сакам Рок и Поп музика, Alternarive Rock, Grunge, Hard Rock, Metal.....
Од групите можам да ги одделам Dire Straits, AC/DC, Nirvana, INXS, Manowar, Metallica, Live, The Offspring, Aerosmith, Red Hot Chilli Peppers....уфффф многу се.

Најомилен од сите ми е Leonard Cohen. Неговиот уникатен стил на музика кој што се вика Spoken Word посебно ме восхитува. Со неговите песни пораснав и ги имам сите негови албуми, оригинали секако. Сега веќе е 80 години, може е смешно ама човекот го има сеуште неговиот карактеристичен глас.

Доколку не го знаете, еве нешто поново од него, од албумот Old Ideas  од 2012

Leonard Cohen Different sides

DrTubeR:
Ај уште една референтна од мене  8)


Long After You're Gone (High Quality)

KiloVolt:
Јас за себе да си кажам...
-Не сакам фолк, турбофолк, техно, nu metal и рап.
-Слушам: по малку класична, pop, blues, jazz, rock'n'roll, hard rock, grunge, heavy metal, thrash metal, speed metal, power metal...
Омилени групи, хмм...дефинитивно Metallica, Iron Maiden и Iced Earth, а други вака по-добри ми се Pyramaze, Sabaton, Whitesnake, Deep Purple, Rammstein, Guns'n'Roses,Oasis, Radiohead, Simply Red  и слични...
Пејачи: Louis Armstrong- Неговиот рапав глас ме восхитува уште од мал...
Многумина ќе ја препознаат What a Wonderful World во негова изведба...
Louis Armstrong What A Wonderful World

Atanas:
Дефинитивно Рап...Омилена група од Македонија Легијата..А омилени пеачи Тонио Сан (Легијата) и Еминем... :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version