Општа дискусија > Забава

Омилени филмови!

<< < (23/23)

bicikle:
Не мрдаат од бродот, затоа реков дека е во 2 квадрати сниман
, инаку да, добар е, поготово за 97-ма. Го имав одамна гледано, али појма немав какл се вика, па го путив сосем случајно, а го имав импод заборавено. Е ко го видов јадрото ми текна кој филм е :)

GigaWatt:

--- Quote from: KiloVolt on 04.09.2019, Wednesday, 01:18:21 ---Си реков ај да изгледам трејлер да видам што филм фали гига.... Најголемата грешка беше ова  >:( Цел филм е раскажан буквално
--- End quote ---

Абе не глејте trailers, јас затоа престанав да гледам... некои се толку лошо направени је*оте, цел филм ти го раскажува во trailer-от :-\ >:(. Ако некој ви пофали филм, глејте го, па ако е сте изгубиле време и не ви се допаѓа, је*ига, сигурно не е прв пат да трошите време за џабе ;D.

Знам и потоа да го гледам пак филмот, чисто поради тоа што не можеш цел филм да го прикажеш во 2, 3 минути, ама... не е тоа тоа :-\.


--- Quote from: bicikle on 04.09.2019, Wednesday, 07:18:34 ---Не мрдаат од бродот, затоа реков дека е во 2 квадрати сниман
--- End quote ---

Па човек... во вселена се... плус другиот брод им се расипа (или експлодира, не ми текнува сега точно што се случи)... како очекуваш да мрднат ??? ;D.


--- Quote from: bicikle on 04.09.2019, Wednesday, 07:18:34 ---... инаку да, добар е, поготово за 97-ма.
--- End quote ---

Во времето кога е направен е неверојатно добар ;). Има CGЕ, ама малку, далеку од многу, и поради тоа ми е многу подобар и поинтересен од некои модерни филмови... сцените се многу добро обмислени, остава голем дел на фантазија и затоа ми е високо на ранг листа на омилени филмови на сите времиња ;).

Јас го ставам на рамниште на Alien, ако не и повисоко (зависи кое продолжение на Alien).

bicikle:
Да прикажеа кај бил бродот, да направеа продолжение... :)

Повеќе ми се допадна кадилакот, али и филмот е во ред

--- Code: ---http://highlighthollywood.com/2018/11/barry-rubin-recommends-green-book-for-all-who-wish-to-understand-america-56-years-ago/
--- End code ---

GigaWatt:
Да Green Book добар е :). Добра драма ;).

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version