Author Topic: Клипчиња  (Read 237488 times)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Re: Клипчиња
« Reply #60 on 14.08.2010, Saturday, 21:21:08 »
хахахаха, значи какви се не глупости има по нетов хаха
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #61 on 18.08.2010, Wednesday, 01:01:09 (Edited 19.08.2010, Thursday, 14:43:52) »
Закон трака (ако ви текува), ама спотот, хахаахахахах ;D ;D ;D, уште од времето се смеам, можеле ли поаматерски да го направат, хахахахаха ;D ;D ;D.

Beastie Boys- Intergalatic

Споено мислење: [time]19 Август 2010, 14:43:35[/time]
Craig David srpska verzija ja sam pomalo gej
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #62 on 23.08.2010, Monday, 22:56:11 »
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Re: Клипчиња
« Reply #63 on 24.08.2010, Tuesday, 07:21:35 »
хахахахахаххахахахахах
значи со ова клипчето некни хахаха
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Re: Клипчиња
« Reply #64 on 24.08.2010, Tuesday, 09:57:15 »
Deep Purple-Child in Time

оние кој не слушаат метал, дека не слушам друго ај еве радвајте се :)
потсетете се на старите времиња ;D
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #65 on 24.08.2010, Tuesday, 14:34:21 »
Израснав со овие фаци и со Floyd, кога бев дете мајка ми само ова ми пушташе ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Georgi

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 353
  • Gender: Male
Re: Клипчиња
« Reply #66 on 25.08.2010, Wednesday, 12:33:02 »
Се чудам како го наместил моторот...  ;D ;D ;D

Fiat ZX126R

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Клипчиња
« Reply #67 on 25.08.2010, Wednesday, 13:46:31 »
пола мотор на задно седиште му е ;)
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Клипчиња
« Reply #69 on 26.08.2010, Thursday, 00:57:52 »
Подморници во вардар  ;D ;D ;D podmornici vo vardar?
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Клипчиња
« Reply #70 on 26.08.2010, Thursday, 01:26:58 »
жално :( :( :(
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #71 on 26.08.2010, Thursday, 01:41:24 »
„ОТВАРАЈТЕ ИЛИ ЧЕ СИ ОДВИМЕ!!!“... ХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХА ;D ;D ;D


„и дошле полиција, подморници го извадиле мртов, је*ига“... ХАХАХАХАХХАХАХА ;D ;D ;D

жално :( :( :(

абе за жално, жално е, ама смешен е коментарот... ;D

аиииииииии, и двете се закон... хахахахахахахахаах ;D ;D ;D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Клипчиња
« Reply #72 on 26.08.2010, Thursday, 01:48:25 »
тие многу знаат како изгледа подморница... според нив подморница е човек во скафандер со боца со кослород.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Клипчиња
« Reply #73 on 26.08.2010, Thursday, 02:03:18 (Edited 27.08.2010, Friday, 03:50:54) »
Ма не знаат ни кислород што е, хахахахаха ;D ;D ;D.

Споено мислење: [time]27 Август 2010, 03:25:09[/time]
Ај некој нека ми објасни како го прават ова? Се утепав од мислење, и не ми текнува нитуедна финта, можеби е со магнети изведено, ама не прави логика, коцката се се покажува во огледалото и пред да ја стави, а тоа е премногу голема далечина за да ати пермаментен магнет од оздола на огледалото... не знам, не ми е јасно, обично тие што се со карти одма ги погодувам, ама ова ме зачуди... знам дека е финта, ама не можам да ја сконтам ;D.

Можеби нешто има врска со полчаризирани стакла, или со бојата на дупчињата на коцката, можеби е некаков вид на специјална боја со некакви рефлектирачки способности, па дури можеби и со самат длабочина да дупчињата, колку што забележав во сите клипови, исте коцки имаат дучиња за боите, немаше нитуедна коцка без дупчиња ;).

Dice Mirror Illusion from ThinkGeek

Споено мислење: [time]27 Август 2010, 03:27:51[/time]
Еве уште едно, ако некој сака да мозга „како го прават тоа“ ;D.

Dice Illusion 2 by H.T. Magic - Trailer Part 1

Споено мислење: [time]27 Август 2010, 03:50:33[/time]
Ауууууу, сега го сконтав, две магнетизирани коцки се и двостарно огледало, пропушта само определен спектар на бои и тоа само ако коцката е во близина на огледалото, ако подобро го погледнете првото видео ќе видите дека со раката ја придвижува втората коцка (таа што е под опгледалото) за да изгледа како да се движи втората коцка заедно со првата уште пред да го допре огледалото ;D. Добра финта, нема што, само што бара многу вежбање ;). Плус, ако забележите, има еден момент кога ја ротира коцката и кога едната коцка „лагира“ зад другата, значи има две коцки и се едан под друга, а се останато се финти со рацете ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Клипчиња
« Reply #74 on 02.09.2010, Thursday, 15:17:18 »
If you're good at something, never do it for free... -Joker