Author Topic: Декодирање на Samsung Galaxy Trend 2 SM-G313HN  (Read 1618 times)

Offline cokeu2

  • Нов член
  • *
  • Posts: 24
Декодирање на Samsung Galaxy Trend 2 SM-G313HN
« Opened on 26.03.2015, Thursday, 23:30:56 (Edited 26.03.2015, Thursday, 23:48:30) »
Здраво на сите членови на форумот  и однапред голема благодарнос за советите и помошта , Ве молам за помош потребно ми е да се декодира мобилниот всушност имам Samsung Galaxy Trend 2, MODEL:SM-G313HN, кој работи само на ВИП а сакам да користам сим картичка од Т-Мобиле, па ми бара мрежен код дали некој може да ми помогне, со код , да сменам софтвер или пак некој друг совет или Линк од каде да симнам софтвер  Поздрав

Offline Z31GH

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 714
  • Gender: Male
Хард ресет или промена на софтвер во никој случај нема да ти помогне. Не е толку глуп операторот да кодира телефон кој што едно 5 годишно дете ќе го отклучи за 2 минути. Телефонот има еден централен чип или како да го наречам, тој е кодиран и во него е проблемот. Со постарите телефони беше поедноставно, можеше да се најдат софтвери или мастер кодови. Поновите генерации на телефони се малку зезнати. Ти препорачувам да одиш во некој сервис за мобилни телефони и таму да прашаш. Само стручни сервисери може да го отклучат, но ќе си платиш за тоа.
Hams do it! With Frequency

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Добро кажано
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline Gocko

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 64
Најдобра опција ти е таа , на сервис за мобилни , сиромашниот секогаш двојно плаќа. Ке пробаш да го средиш проблемот , ке направиш поголем проблем од незнаење и потоа  пак ке мораш на сервис , ама тогаш поскапо ке пројдеш, и нема да ти дадат никаква гаранција оти телефонот е  ,,чепкан,,  предходно. Секогаш гледај што по просто да ги средуваш работите општо во животот , од искуство ти кажувам.

Offline cokeu2

  • Нов член
  • *
  • Posts: 24
нема ли од кај да се симне понова верзија на Андроид и да се преинсталира телефоно со тоа би требало и да се одкодира и работи на Т-мобиле поздрав ве молам помагајте ептен заглавив со овој тел поклон од ВИП за две години што сум претплатник..

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Купи си го ChimeraTool и ќе го декодираш сам.

Code: [Select]
https://chimeratool.com/
Code: [Select]
https://www.facebook.com/chimeratool/posts/368397519987861
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline BorceBT

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1826
  • Gender: Male
    • www.trajkovski.net
Се е џабе, мора да се декодира преку box како што ти препорача GigaWatt или носи го во мобилара тие имаат такви box-ови.
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.