Author Topic: De Tomaso Mangusta - Е ова е кола  (Read 2607 times)

Offline Zan

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 883
Одг: De Tomaso Mangusta - Е ова е кола
« Reply #15 on 17.11.2013, Sunday, 22:16:10 »
За нашиве патишта е само Лада Нива.
Жан

Offline stiffy

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 490
  • Gender: Male
  • ак сакам.
Одг: De Tomaso Mangusta - Е ова е кола
« Reply #16 on 17.11.2013, Sunday, 22:43:59 (Edited 17.11.2013, Sunday, 23:59:18) »
Најмногу мене лично ме ќејфат мустанг и pontiac GTO...општо америчкиве олд скул се јаки (едниствена добра америчка работа)...ама и да ја имаш, нема да си при пари за гориво. Конкретно модели, година појма немам, да го видам го знам изгледот само. Charger-от јака ствар е, или пак camaro ss...или овие драг што се преправани со rotor машина....ѕверој се, исто musclecar за драг преправани со rotor машина. Ни V ни боксер...безклипно чудовиште, 1:3 , во било која брзина било колку обртаи може да се постигне.

Иначе кај шо сме за електроникава...па моторниот компјутер е тој што со иста кубикажа од 10 на 5 литри е спуштена потрошувачката и од 50-60 на 100коња. Јест да е олд скул подобро...ама со 6000 кубици, колку да стегаш не застанвит.

Иначе било која кола со в машина со огромна кубикажа е добра, изгледот е ствар на вкус веќе.

P.S. јас ако се прашувам ова е врвот



и сам како имам време и пари да го средам по мој вкус! :D

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Одг: De Tomaso Mangusta - Е ова е кола
« Reply #17 on 17.11.2013, Sunday, 22:45:25 »
Така е и лада си е лада.Но како југо нема друго ама ме насмеа металика со push/pull технологијана ;D ;D.Е има и транзистори во конфигурација push/pull.Се шалам  ;D ;D ;D ;D ;D
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline Zan

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 883
Одг: De Tomaso Mangusta - Е ова е кола
« Reply #18 on 17.11.2013, Sunday, 22:48:37 »
Ако не сте знаеле, во југо 55 има и оптички кабли.
Од една сијаличка, светлината се пренесува преку оптички кабли, до пет прекинувачи, како позадинско светло.
Жан

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Одг: De Tomaso Mangusta - Е ова е кола
« Reply #19 on 17.11.2013, Sunday, 22:51:38 »
Е ова не го знаев толку имам читано за југо 55.Го имам и поправано али не сум чепкал по електриката.
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: De Tomaso Mangusta - Е ова е кола
« Reply #20 on 18.11.2013, Monday, 00:00:45 »
Ако не сте знаеле, во југо 55 има и оптички кабли.
Од една сијаличка, светлината се пренесува преку оптички кабли, до пет прекинувачи, како позадинско светло.

Хахахахахахахахаахах ;D ;D ;D... како си ме изнасмеал... хахахахаахахахахахаха ;D ;D ;D. Светловоди, хахахахахахахаахах ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline MetallicA

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 716
  • Gender: Male
Одг: De Tomaso Mangusta - Е ова е кола
« Reply #21 on 18.11.2013, Monday, 00:06:17 (Edited 18.11.2013, Monday, 14:19:27) »
Југото истотака има греачи на задното стакло, за да не ти биде ладно на рацете кога го буташ да запали ;D ;D
Kure je kupio novog BMW-a