Author Topic: Барам програма за на копјутер за нормализирање на песни  (Read 1324 times)

Offline gocebabe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 103
Барам програма за на копјутер за нормализирање на песни
« Opened on 10.03.2016, Thursday, 20:07:50 (Edited 12.03.2016, Saturday, 18:03:41) »
Како што кажува наслово барам некој програмче за песни повисоки во гласнос или по ниски да ги нормализира на едно ниво долку е тоа можно  ;)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Бесплатен е Audacity.Само симни си и плагини за него и терај.

Offline gocebabe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 103
Батка со ова не можам да се снајдам скапав чепкајне не ми оди некако  ???

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
gocebabe само лимитер му е мајката, не се потпирај на компјутерот, може ке сакаш да пуштиш од нешто друго.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline gocebabe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 103
DX-er пробано е и со лимитер не е тоа само не со фабрички лимитер само правен копјутеро или од друго нешто ако не ги нормлизира што ке ти прави лимитеро мое мислејне за фабрички да можи да има подобрувајне али јас што ги имам направено лимитериве никј не одговара  ;)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Во ред ама сепак прашај го Диме, тој е махер за овие работи, сигурно има добра шема
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Барам програма за на копјутер за нормализирајне на песни
« Reply #6 on 11.03.2016, Friday, 22:52:02 (Edited 12.03.2016, Saturday, 03:24:52) »
Батка со ова не можам да се снајдам скапав чепкајне не ми оди некако  ???
па
Не кажа дали го инсталираше програмот?? Внеси песна  со дроп-шот во програмот и во  менито барај effect па во листингот имаш се од /leveller/limiter/vocoder...... се што ти треба!! Селектирај и можеш да ја обработиш,лепиш,наснимуваш ,а на крај  ја едуцираш во МП3 .WAV итд.

Споено мислење: [time]11 Март 2016, 23:44:07[/time]
Пробај вака

Offline gocebabe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 103
Фала  batka на инструкците  ;)