Аналогна електроника > Осцилатори

Метроном со 0D3

(1/3) > >>

KiloVolt:
Тие што во последно време се активни на форумов, знаат дека бев во изработка на генератор на пилест сигнал, што одлучив да го искористам за две намени, кога ми треба пилест сигнал со одредена фрекфенција и кога ми треба метроном за одржување на тактот...  ;)
Подетално за проектот овде:

--- Code: ---http://hackaday.io/project/2966
--- End code ---
П.С. Да, тоа е мојот проект... ;)

LordZi:
Честито, си напреднал со стручниот англиски јазик, дури да не поверува човек дека ти си го пишувал текстот... ;) 8)

GigaWatt:
Одлично, браво ;). Ама само слики гледам, шемата и изработениот прокет. Нема текст?

KiloVolt:

--- Quote from: LordZi on 06.09.2014, Saturday, 22:06:25 ---Честито, си напреднал со стручниот англиски јазик,

--- End quote ---
Благодарам на комплиментот... :D

--- Quote from: LordZi on 06.09.2014, Saturday, 22:06:25 ---дури да не поверува човек дека ти си го пишувал текстот... ;) 8)

--- End quote ---
Сакаш верувај, сакаш не- Email адресата на овој account и на тој се исти... ;)

--- Quote from: GigaWatt on 06.09.2014, Saturday, 23:10:42 ---Одлично, браво ;). Ама само слики гледам, шемата и изработениот прокет. Нема текст?

--- End quote ---
Како така, проба да скролираш надолу???

GigaWatt:
Да, ете, во право си, не пробав ;).

А не ми е јасно зошто не го зачуваш текстот и во PDF, да може секој да си го симне од сајтот и да си го има и offline, да не мора да го бара во bookmarks или кај и да е за да може да ја види шемата и објаснувањето ;).

Ова го сметам за еден голем минус на сите оние кои post-ираат шеми и проекти по блогови и некои вакви слични сајтови. На никој не му текнува дека можеби некој сака и offline да си го има проектот во некоја негова лична база и да си го чита кога ќе има време. Освен тоа, сајтови си доаѓаат и си одат, ништо не е сигурно веќе. Вака, повеќе луѓе ќе го имаат проектот во PDF, па и да падне сајтот на кој првично бил поставен проектот, секој кој го има симнато може да го сподели на некој форум или некој друг сајт ;).

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version