Општа дискусија > Забава

Омилени филмови!

<< < (2/23) > >>

Kiko9595:
Snicht
Paind and gain
Faster
Fast and furious 6
Parker
A good day to die hard
иии многу други  8)  ;D

MarkoMK:
Back to the future 1
Back to the future 2
Back to the future 3


сигурно над 1000 пати ги имам гледано сите 3 дела ;D ;D ;D

GigaWatt:

--- Quote from: Zan on 23.07.2013, Tuesday, 22:53:59 ---Рамбо 3 втор дел.

--- End quote ---

Рамбо 3 1/2... хахахахахахахахахаха ;D ;D ;D... аииииииииииии, како си ме насмеал... хахахаахахахахахахаха ;D ;D ;D.

Бидејќи многу ќе треба да редам (филмоман сум ;D) и се менува редоследот во зависност од тоа „како сум нафуран“ определен период, само ќе дадам препораки не некои од насловите кои ги прочитав од другите членови ;).


--- Quote from: stiffy on 23.07.2013, Tuesday, 23:01:32 ---и онај...Snatch! :))

--- End quote ---

Гледај го и Lock, Stock and Two Smoking Barrels ;). Guy Ritchie, бившиот маж на Madonna е режисер и на овој... исто како и на Snatch ;).


--- Quote from: ivica.s on 23.07.2013, Tuesday, 22:58:57 ---2001: A space odyssey;
--- End quote ---

Ако ти се допаѓа овој, гледај ги сите останати филмови на Stanley Kubrick, особено The Shining, A Clockwork Orange и Eyes Wide Shut. Има една позната фраза во The Shining, се провлекува низ времето, ќе ја препознаеш кога ќе ја чуеш ;D.


--- Quote from: Kiko9595 on 24.07.2013, Wednesday, 00:27:27 ---Snicht
Paind and gain
Faster
Fast and furious 6
Parker
A good day to die hard
иии многу други  8)  ;D

--- End quote ---

Ова се се понови филмови и немам некое конкретно мислење за нив, иако ги имам гледано повеќето. Од поновава продукција, немам начекано нешто што би рекол дека ми оставил длабок впечаток. Но, сепак, морам да признаам дека ми се допаѓа Jason Statham во Parker а и во многу други филмови ;). A Good Day To Die Hard ме разочара :S... се претвори во емоционална татко-син драма :S. Не е тоа идејата на Die Hard. Се знае, John McClane е фацата која тепа се и не прашува прашања, а уште помалку дава кураж на синови и ќерки ::). Нема муабет со него, се знае, прави како што му одговара на него и точка ;). И кај се видело John McClane да застане пред кола и на возачот на колата да му рече "Stop!"... па дури и син ако му е ::). Се знае, он не вика Stop, он ја корне вратата од колата, го исфрла возачот од колата и трга... крај ;D. Нема муабет ;D.

Моја лична препорака: сите акциони филмови по 2000-та ;).


--- Quote from: MarkoMK on 24.07.2013, Wednesday, 01:28:55 ---Back to the future 1
Back to the future 2
Back to the future 3
--- End quote ---

Кога бев дете, ми беа интересни, ама сега ми се некако изгледани ;D. Има доста смешни моменти, затоа и би ги гледал пак ;). Особено Christopher Lloyd како лудиот професор ;D. Ако ти се допаѓа како глумец, глеј го и Camp Nowhere ;). И тој е постар филм, и таму прави некои луди работи ;D. Тинејџерски е, ама интересен ;). Ми се допаѓа ;).

Zan:

--- Quote from: GigaWatt on 24.07.2013, Wednesday, 04:38:02 ---Рамбо 3 1/2... хахахахахахахахахаха ;D ;D ;D... аииииииииииии, како си ме насмеал... хахахаахахахахахахаха ;D ;D ;D.

--- End quote ---

Хахаха, само ти ја сфати поентата  : ;D

ivica.s:

--- Quote ---
--- Quote from: ivica.s on 23.07.2013, Tuesday, 22:58:57 ---2001: A space odyssey;
--- End quote ---

Ако ти се допаѓа овој, гледај ги сите останати филмови на Stanley Kubrick, особено The Shining, A Clockwork Orange и Eyes Wide Shut. Има една позната фраза во The Shining, се провлекува низ времето, ќе ја препознаеш кога ќе ја чуеш ;D.


--- End quote ---

Абе го обожавам Кјубрик, и сите негови филмови ги имам гледано, а за фразата: 'Here's Johnny'  да не е?  ;D

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version