Други технологии > Роботика

Дрон за забава

<< < (2/8) > >>

Ace894:
Линкови кој водат до некој одреден дел во форумот не мора да се кодираат, исто така не мора да ги кодирате линовите од видеа (пр од youtube )

епа зошто го избришавте линкот ако не мора да се кодира ?

batka:
Линкот до видеото не беше добро постиран.Стави го повторно,како и сликите.Сликите треба да се ставаат на надворешен хост, а не директно на Форум.

Ace894:
Се надевам дека сеа се добро постирани или пак смета нешто ?
batka место што ми ги бришеше линковите можеше само да ги преправиш ем ти ке беше задоволен ем другите што читаат
Наместо да ги задоволиш другите како модератор на странава ти гледаш да ги изгубиш и тие посетители на странава што ги имаш
И така ова е мојот последен пост на странава не планирам во иднина да постирам за да читам правила по коментари туку да добијам некоја сугестија или оцена за тоа колку добро сум го напраил и да му помогнам на некој во случај да сака да го направи истото...
Подобро ке постирам на странски форуми каде ке добијам повеке коментари за тоа како сум го направил а не дали ми бил добар англискиот
Поздрав

ShAdOw:
Полека ајде, Ace894 е нов член и нема потреба веднаш да се опоменува по направена само една грешка. Нашата работа се знае, треба да средуваме и дури ако ептен членот тера инат дури тогаш јавна опомена. batka ќе те замолам во иднина да бидеш помек посебно кон новите членови. Убаво кажа членот, на овој начин само си ги бркаме членовите.

Ace894 одлична изведба на дронот, се надевам дека ќе гледаме уште добри работи од тебе на форумот :).

DX-er:
Јас лично не би го опоменал Ace894, бидејки само неговиот проект и презентацијата на истиот е доволна компензација и за многу грешки да покрие. Мислам дека Ace894 има еден од најдобрите проекти што воопшто се изработени од електроничарите хобисти во државава.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version