Author Topic: Смешни слики  (Read 473135 times)

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Смешни слики
« Reply #60 on 14.05.2010, Friday, 15:18:28 »
^^^^за тоа штрафцигерите..мислите дека женските ке ги користат за тоа што се наменети??? :-*
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни слики
« Reply #61 on 14.05.2010, Friday, 15:21:09 (Edited 14.05.2010, Friday, 16:13:16) »
хахахахаха :D :D :D... па искрено, мислам дека се прeмногу остри за употребата на која мислиш ;)... хахахахаха  :D :D :D

Споено мислење: [time]14 Мај 2010, 16:12:54[/time]
упатство за возење, хахахахахаха :D :D :D

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline VLATKO*

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 545
Re: Смешни слики
« Reply #62 on 14.05.2010, Friday, 18:21:46 »
ахаха ова со појачалово ме потсети на суртуците од кај нас од школо.премостување цртаат на плочка.

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Смешни слики
« Reply #63 on 14.05.2010, Friday, 20:26:21 »
хахахахаха :D :D :D... па искрено, мислам дека се прeмногу остри за употребата на која мислиш ;)...

штрафцигерот има два краја....
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни слики
« Reply #64 on 14.05.2010, Friday, 20:35:52 »
е да, и ти си во право... ;D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Смешни слики
« Reply #65 on 16.05.2010, Sunday, 00:30:16 »
На групата Логинг на ФБ човекот прашува за цени и еве го одговорот

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Aleks

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 269
  • Gender: Male
Re: Смешни слики
« Reply #66 on 16.05.2010, Sunday, 01:15:32 »
Би рекол најскапи на балканско ниво, а не најдобри
I reject your reality and substitute my own.

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Смешни слики
« Reply #67 on 16.05.2010, Sunday, 01:51:59 »
а бе..и чуда се случуваат, во гац електроник pic16f328a е 200 денари, во логин е 130 кога ми кажаа колку пари е неможев да си поверувам и го терав брат ми после тоа да се јави пак за да ми ја потврди цената.. 8)
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Re: Смешни слики
« Reply #68 on 16.05.2010, Sunday, 11:27:23 »
Еј да, и ја се шокирав кога побарав пикчиња 12F629 и 12F675, во ГАЦ ми кажаа 200ден, а во Логинг се по 66 ден. :o :o :o
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline BorceBT

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1826
  • Gender: Male
    • www.trajkovski.net
Re: Смешни слики
« Reply #69 on 16.05.2010, Sunday, 13:21:43 »
Понекогаш цената многу зависи од кај ги набавиле тие и кој ги зафркнал нив (газдите на дуќаните) :D
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Смешни слики
« Reply #70 on 16.05.2010, Sunday, 18:12:31 »
ГАЦ важат за скапчии кога се работи за некои интегралци, јас фрлив 230 денари за 12F675 оти тој од 200 ден не бил 4МХз. Друго барав SAA1057 кој секаде е 100 денари а во ГАЦ е 300 ден.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни слики
« Reply #71 on 16.05.2010, Sunday, 22:09:24 »
Еве како изгледал 1000-дити дел од компјутер пред 30 и кусур години ;D.



А еве во каков општ хaос е моментално мојата работилница ;D.



It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Re: Смешни слики
« Reply #72 on 16.05.2010, Sunday, 22:13:15 »
хаха јас имам повеќе од тие значките од тебе нанананан
или што се веќе беџови или како се викаат :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни слики
« Reply #73 on 16.05.2010, Sunday, 22:20:06 »
хахахахаха ;D ;D ;D... ти се верува или не ги најдов на бувљакот уште пред 10 години, кога беше на бит-пазар ;D ;D ;D. отидов полсе „работно време“ на бувљалот и си збирав што останало и ги начекав и нив ;D ;D ;D.

исто имам начекано и цела картонска кутија од телевизор преполна со извадени „ламби“ од господ нае кои уреди, гага ;D. едвај до дома ја однесов ;D. мал бев и немав пари ни за такси, па со конoпи ја заврзав кутијата некако за точакот ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Смешни слики
« Reply #74 on 16.05.2010, Sunday, 22:59:05 »
еиии и после мене ке ми рече некој дека ми била растурена работилницата...сега со тебе ке се вадам!!! мојата е каде каде по средена од твојата...ама па и мала работилница имам...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)