Други технологии > Компјутерска технологија и софтвер

USB Flash Drive Repair Tools

<< < (2/3) > >>

GigaWatt:
Не знам која верзија на WinRAR ја користиш, но некои верзии имаат некои ситни багчиња, а некои од нив можно е да се непрепознавање на error-и (кратко кажано, ако заради багот не знам да препознаам каков error е, пиши го како „таков и таков“ error), така да, можно е сите error-и да ги класифицира во „The system can not find the path specified.“ error. Најесто error-ите од типот на „грешка во архивата“ се прикажуваат како CRC error ;).

Danielco:
5.20 верзија користам, а види интересна работа, го екстрактирав во рут на Ц партиција, мислев дека оди ок кога го пишав постот, после гледам 1800 грешки, а првично беа 4000 и нешто таму, значи дефинитивно не може да ги екстрактира како што треба, ги испробав сите трикови што ги знам ама без успех. Ај пробај симни го фајлот и екстрактирај го кај тебе ако не ти е мака, да видиме што е работа, бидејќи и некој друг ќе заглави на истата работа.

GigaWatt:
Не сум моментално дома, не можам да пробам.

Ај пробај со WinRAR 4.11 (ако го немаш, пиши, ќе ти го пратам) и не оди со Extract to "Некој Фолдер", туку со Extract Here, мислам дека архивата е така спакувана, сама си прави директориум. WinRAR 5 некако чудно ми се однесува со постари архиви, сум имал и јас проблеми.

GigaWatt:
Да, со WinRAR јавува error-и при extract архивата. Претпоставувам дека проблемот е во должината на имињата на фолдерите и фактот што станува збор за 7-Zip архива, а не RAR, ама морав толку долги да ги направам за да може лесно да се најде со search адекватната алатка за проблематичниот чип.

Инаку, со 7-Zip при extract и тест не јави никаков проблем.

Danielco:
Го реинсталирав 7Zip некоја саката верзија сум имал, толку и го користам за да приметам, сега е ок, се екстрактираше до крај без грешки, а со Winrar немаше шанси, ни со 4.11 ни со 5.20.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version