Author Topic: Случајни муабети  (Read 830223 times)

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Re: Случајни муабети
« Reply #4905 on 07.10.2013, Monday, 20:02:18 »
да не знае некој од кога, до кога ке се одржи технома ??  ;D ;D

Од 15 до 19 октомври, мислам дека така прочитав пред саем на плакат имаше :D

Offline MetallicA

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 716
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #4906 on 07.10.2013, Monday, 20:07:44 »
благодарам за информацијата  ;) ;D ;D
Kure je kupio novog BMW-a

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #4907 on 10.10.2013, Thursday, 07:38:47 »
Ова можеби е стара вест, но јас не знаев дека Dr. Dre прави аудио опрема ;D.

Code: [Select]
http://www.beatsbydre.com/
Каблите за слушалките се ОК според мене и според дизајнот, треба да бидат по отпорни на кинење... само тоа ми се допадна ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Re: Случајни муабети
« Reply #4908 on 10.10.2013, Thursday, 09:46:15 »
Да не знае некој каде можам да најдам прашина за понење на ХП тонер?

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Re: Случајни муабети
« Reply #4909 on 10.10.2013, Thursday, 12:24:24 »
Ова можеби е стара вест, но јас не знаев дека Dr. Dre прави аудио опрема ;D.

Code: [Select]
http://www.beatsbydre.com/
Каблите за слушалките се ОК според мене и според дизајнот, треба да бидат по отпорни на кинење... само тоа ми се допадна ;D.

Не се лоши, мада мислам дека се поскапи отколку што вредат, што е нормално бидејќи добар дел од цената прави неговото име... ;)

Да не знае некој каде можам да најдам прашина за понење на ХП тонер?

АПОЛО Компјутери, пакување тонер за едно полнење за НР е 150ден.
Ако го полниш ти ЗАДОЛЖИТЕЛНО да носиш маска, да ставиш некоја подлога (картон или сл.) на масата кај што работиш и после да го усисаш убаво целото место.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Re: Случајни муабети
« Reply #4910 on 10.10.2013, Thursday, 18:35:12 »
Операција успешно завршена, еден тубиче прашина за тонер 175 денари, два пара медицински ракавици 15 денари и еден утрински вескин од 10 денари, се на се едно полнење на касета за тонер ме фати 200 денари, проработе од прва  :D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #4911 on 10.10.2013, Thursday, 19:24:53 »
Знае ли некој кој всушност бил Коце Металец ;D? Барав на Google, баш ме интересираше кој бил, ама никаде не најдов :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline MURO

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 152
Re: Случајни муабети
« Reply #4912 on 10.10.2013, Thursday, 19:47:47 »
Да не знае некој каде можам да најдам прашина за понење на ХП тонер?

Никаде.  Ако ти е за обично печатење на хартија за секојдневни потреби купи си компатибилен тонер- врши работа. Ако ти е за правење филм на паус хартија за фото постапка за PCB или тонер трансфер нa специјална хартија купи си оригинал.

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Re: Случајни муабети
« Reply #4913 on 10.10.2013, Thursday, 20:29:55 »
Да не знае некој каде можам да најдам прашина за понење на ХП тонер?

Никаде.  Ако ти е за обично печатење на хартија за секојдневни потреби купи си компатибилен тонер- врши работа. Ако ти е за правење филм на паус хартија за фото постапка за PCB или тонер трансфер нa специјална хартија купи си оригинал.


Како што пиша Лордзи, најдов во Аполо компјутери, цената и беше 175 денари, 20-тина минути работа и еве го принтерот си работи како со оргинал тонер.

Offline MURO

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 152
Re: Случајни муабети
« Reply #4914 on 10.10.2013, Thursday, 20:43:29 »
Може. Јас пробав со нивни тонер на принтер HP1500. На паус прави копија за оценка 3 . Оригиналниот тонер прави копија за оценка 4. За квалитетен филм ти треба 5-ка. Добар дил си направил. Оригиналот е повеќе од  4000 ден ( со барабан нели).

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Re: Случајни муабети
« Reply #4915 on 10.10.2013, Thursday, 21:24:31 »
Може. Јас пробав со нивни тонер на принтер HP1500. На паус прави копија за оценка 3 . Оригиналниот тонер прави копија за оценка 4. За квалитетен филм ти треба 5-ка. Добар дил си направил. Оригиналот е повеќе од  4000 ден ( со барабан нели).

Оргинал е до кај 3000 денари мислам, најзафркнато е кај барабанот кога ке го правиш тонерот, треба да се избрише со памуцно крпче, ако го бришеш со нешто многу цвртсо ке се оштети и после на листовите ќе се познаваат линии.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #4916 on 16.10.2013, Wednesday, 18:00:40 (Edited 16.10.2013, Wednesday, 21:07:28) »
Денес се одбележува 6та годишнината од кога заѓина Тоше Проески. Бог да го прости!!! Тажен врнежлив ден. Овој ден и мене ме поврзува со нешто тажно  >:(
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Re: Случајни муабети
« Reply #4917 on 16.10.2013, Wednesday, 19:36:59 »
Денес се одбележува 5 годишнината од кога заѓина Тоше Проески. Бог да го прости!!! Тажен врнежлив ден. Овој ден и мене ме поврзува со нешто тажно  >:(

Грешка си денес е 6 години од смртта на Тоше. Нека му е вечна слава :)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #4918 on 16.10.2013, Wednesday, 21:07:06 »
Да, извинете, рачунав до 2012та... оти и таа година ме потцеќа на нешто. Корегирано е...
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

ggoce

  • Guest
Re: Случајни муабети
« Reply #4919 on 23.10.2013, Wednesday, 01:54:50 »
Колеги ќе може ли некој да пише од кој изведувач и како се вика оваа трака ја имам слушано одамна но    не ми текнува на името
Code: [Select]
http://picosong.com/q9Z7/