Author Topic: Купувам HDD  (Read 791 times)

stefanjanevski

  • Guest
Купувам HDD
« Opened on 24.07.2011, Sunday, 12:20:00 »
Купувам Хард Диск, минимален капацитет да биде 20ГБ. Пишете понуди.

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
Одг: Купувам HDD
« Reply #1 on 24.07.2011, Sunday, 12:21:39 »
колега ти да не фати на лото  ;D

stefanjanevski

  • Guest
Одг: Купувам HDD
« Reply #2 on 24.07.2011, Sunday, 12:24:39 »
Не, ова ми треба веќе една година, па никако да се намолам да побарам.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Купувам HDD
« Reply #3 on 24.07.2011, Sunday, 15:50:39 »
Батки,имам хард дискови 40 Гб ,претежно IDE,ама проблемот е што мора во Велес да доаѓате.По ПТТ не праќам.Иначе се е тестирано и проверено.Цени - со попуст 400 ден. Имам 3-4 најмалку.

stefanjanevski

  • Guest
Одг: Купувам HDD
« Reply #4 on 24.07.2011, Sunday, 15:52:16 »
Да не доагаш во Скопје некогаш, или пак да го пратиш по некој што ќе доаѓа во Скопје, пример таксист, некој твој роднина, зашто јас накај Велес многу тешко да дојдам, а за зимање ќе земам.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Купувам HDD
« Reply #5 on 24.07.2011, Sunday, 17:45:14 »
Може преку таксист,ама остави број на пп .Кога иде за Скопје тој ке се јави и ке ти каже каде ке се најдете.Колку харда сакаш ??  ;D ;D

stefanjanevski

  • Guest
Одг: Купувам HDD
« Reply #6 on 24.07.2011, Sunday, 17:50:52 »
Мене ми е потребен само еден, ама ако ти се исправни, немој по таксист да ми испратиш некој неисправен.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Купувам HDD
« Reply #7 on 24.07.2011, Sunday, 17:59:32 »
 ;D ;D Абе, на што ти личам?? Неисправен,па да ме озборуваш по Форумов? >:(  8) Ако се одлучиш ке добиеш добар ХДД ,без гајле! :D ;)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Купувам HDD
« Reply #8 on 24.07.2011, Sunday, 18:32:59 »
Мене ми е потребен само еден, ама ако ти се исправни, немој по таксист да ми испратиш некој неисправен.

Не се секирај, јас имам купено од batka 3 HDD-иња, сите се супер, исправни и работат ;).

ПС: Купи си и кулерчиња за HDD-то, ќе ти треба, на овие летни температури, загреваат ко луди, до сега ми дојдоа три машини со изгорени HDD-иња од прегревање :S. Низ цело Скопје нема никаде да најдеш кулери за HDD, се трошат ко алва ;D, не сакам да правам реклама на фирмата од каде можеш да купиш добри кулери за HDD (иако на прв поглед не изгледаат дека се добри, ама пријатно се изненадив по некое време користење на овие кулери ;) ;D, а и не се скапи), така да пиши ми PM, ќе ти пишам назад ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."