Author Topic: Појачало 400в со интегрално  (Read 1511 times)

Offline antonio@arsenal

  • Баниран
  • Експерт
  • ****
  • Posts: 513
Препорачај нешто преку пп.

Offline DRAMAN

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 73
Ако сакаш да правиш со интегралец тогаш види го даташит на TAS 5630 а можеш да го нарачаш бесплатно како sample а ако сакаш готово еве ти линк да си нарачаш готово
Code: [Select]
http://www.classdaudio.com/

Offline antonio@arsenal

  • Баниран
  • Експерт
  • ****
  • Posts: 513
Како мислиш да го нарачам? Од каде,како,??

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
ех од каде како имаш во ВИП зоната една тема со 100000 страни побарај ја
се вика нарачка на елементи .. е таму ќе видиш што како ;)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Ама овој е засилувач во D класа :S. Не верувам дека нуди некој екстремно висок квалитет на звук :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline antonio@arsenal

  • Баниран
  • Експерт
  • ****
  • Posts: 513
Одг: Појачало 400в со интегрално
« Reply #20 on 28.08.2010, Saturday, 17:27:32 (Edited 16.10.2010, Saturday, 16:05:13) »
Mene mi treba za ziva svirka

Quote from: Администрација
Пишувај на кирилица !!!

Jove

  • Guest
прашање е дали знае да го изработи во д класа затоа што тие највеке се во смд техника

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Mene mi treba za ziva svirka

За шива свирка засилувач во D класа нема да ти заврши работа, сега за сега барем, засилувачите во D класа се најкоистени во евтинитте Home surround (ако можеш тоа што го продваат како нискобуџетен surround воопшто да го наречеш surround ::)) или нискобуџтени DVD плеери. За живи свирки, како и секогаш, најдбро се покажале засилувачи во AB класа ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline antonio@arsenal

  • Баниран
  • Експерт
  • ****
  • Posts: 513
А такво нешто е....??

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
А такво нешто е....??

Скоро сите засилувачи со транзистори/MOSFET-и кои не користат операциски засилувач во нивниот влезен/излезен степен (евентуално за контрола на некои додатни кола, како на пример заштита, температурна заштита, итн., тоа не се брои) и не се со цевки (ламби). Форумов е преполн со шеми за такви засилувачи ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Jove

  • Guest
ваков сараунд во д класа имам дома појачало вивакс вокс 100 и звучници вивакс хт 400 видете каквисе но вадат доста добар звук како тие еи ниш со 12 ин4и во нив дотолку се добри