Author Topic: Нов проект-звучни кутии (DARK)  (Read 5667 times)

Offline VLATKO*

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 545
еве ти добра и слична кутија како во проектов на дарио,и не говите се правени по висатон но кај него беше одстранет среднотонецот.

Code: [Select]
http://www.visaton.com/bilder/explosion/gross/alto_line_mkii_ex.JPG
Code: [Select]
http://www.visaton.com/bilder/zeichnungen/gross/alto_line_mkii_tz.gif
Code: [Select]
http://www.visaton.com/bilder/weichen/gross/alto_line_mkii_w.gif

Offline DARK

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 389
ке ги измерам утре и ке ставам димензии

Offline ljup4o

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 155
DARK да те прашам колку вати се звучниците?

Offline entuzijast

  • Баниран
  • Нов член
  • *
  • Posts: 44
  • Gender: Male
  • Elektronicari samo napred!!!
Одг: Нов проект-звучни кутии (DARK)
« Reply #48 on 01.06.2010, Tuesday, 07:57:23 (Edited 04.06.2010, Friday, 19:13:03) »
Здраво ДАРК!
Всичко хубаво!? ::) Морам да признаам, одлично си го работите занаетот!! Некако овој проект многу ми е познат, да не е од едно странско списание??!!. Многу добро ќе работи!! под еден услов, ако се користат оргиналните наведени звучници од проектот, со други звучници работата ќе биде не толку добра!!??
Кај овој проект имам една мала забелешка,... ако така може да се каже.
Јас ако би го изработувал овој проект, басс звучниците би ги вградил во засебни комори, а не вака заедно, во тој случај уште за 1/3 би го зголемил волуменот на кутијата!!?

Поздрав

П.С.
Како да ти се јавам за да се договориме да ми изработиш некои кутии по мој проект!

Споено мислење: [time]01 Јуни 2010, 08:12:37[/time]
Мора едно да се свати, ова важи за сите ФОРУМИСТИ кои се занимаваат со оваа област од аудио техниката!! ;)
Не постои универзална кутија за звучници, нити универзална свртница (или на скопски-скретница).

Следбеници на форумов прочитајте ги написите на Борче БТ на оваа страница колку толку работите ќе ви станат појасни!!!? ;)
Секогаш подготвен,...да направам НЕШТО !!!

vectra

  • Guest
Одг: Нов проект-звучни кутии (DARK)
« Reply #49 on 25.08.2010, Wednesday, 23:11:43 (Edited 25.08.2010, Wednesday, 23:27:58) »
kade e toa vace elektronik vo skopje li ?? izvinete so pisuvam latnica nemam vo momentov dr podrska >:(

Споено мислење: 25.08.2010, Wednesday, 23:27:58
и на какво појачало ке ги поврзеш овие . дајмиги димензиите на кутиите со убава слика да моза да ја извада на принтер и појацало ако правис за нив семата за појацалото однапред фала

Offline Delija

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 265
  • Gender: Male
  • Господ ја сака Македонија, а и ЈАС!!!
Одг: Нов проект-звучни кутии (DARK)
« Reply #50 on 10.06.2011, Friday, 05:52:51 (Edited 10.06.2011, Friday, 07:51:02) »
Dark дај кажувај како се отвараат овие сличиштава (се мисли на фотографиите од твојот проект)??! >:( ;D
бидејќи никако не можам да ги отворам,...излегуваат сосема други слики на сајтов! ???
Поздрав
Секогаш и секаде,...Најповеќе со електрониката!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Dark дај кажувај како се отвараат овие сличиштава (се мисли на фотографиите од твојот проект)??! >:( ;D
бидејќи никако не можам да ги отворам,...излегуваат сосема други слики на сајтов! ???
Поздрав

Сликите се избришани од host-от, затоа не се отвораат.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."