Author Topic: Помош околу заработка преку YouTube  (Read 1792 times)

Offline Engineer

  • Нов член
  • *
  • Posts: 11
Помош околу заработка преку YouTube
« Opened on 13.02.2017, Monday, 22:43:13 (Edited 14.02.2017, Tuesday, 02:56:56) »
Ке може ли доколку тука има некој активен Youtuber што заработува пари или што порано заработувал преку Youtube,да го прашам неколку ствари доколлку сака да ми помогне, навистина ми е потребна помош,бадијала се мачам правам видеа доколку некој не ми помогне, ??? ??? ??? ??? ???
Благодарам

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг:Брза Помош
« Reply #1 on 14.02.2017, Tuesday, 00:12:05 (Edited 14.02.2017, Tuesday, 15:04:58) »
Vau,vau ,vau да не гори некаде??? батка,нов си ама овака не оди! Ајде нека го видат ова членовите ,ама научи се како се постира тема!

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4079
  • Gender: Male
Одг:Брза Помош
« Reply #2 on 14.02.2017, Tuesday, 01:21:44 (Edited 14.02.2017, Tuesday, 15:05:13) »
 Слабо лајок а..?

Offline Z31GH

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 714
  • Gender: Male
Одг: Помош помош помош
« Reply #3 on 14.02.2017, Tuesday, 02:04:37 »
За да заработуваш преку Youtube твоите видеа треба да имаат милиони гледаност, како и неколку 10к subscribers. Не сум се занимавал со тоа, но заработка преку Youtube ти е исто какако вадење злато од процесори и матични плочи.
Hams do it! With Frequency

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг:Брза Помош
« Reply #4 on 14.02.2017, Tuesday, 02:56:06 (Edited 14.02.2017, Tuesday, 15:05:26) »
Не е баш буквално така, ама треба малку реклама и да ти се интересни видеата, а веќе просторот е пол со луѓе кои прават интересни видеа. Конкуренцијата е голема. Не е само стави го и толку, ќе треба малку да се помачиш.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Ако имаш барем 10.000 кликања јави се. 8)

Offline Engineer

  • Нов член
  • *
  • Posts: 11
Одг: Помош околу заработка преку YouTube
« Reply #6 on 14.02.2017, Tuesday, 16:21:21 (Edited 14.02.2017, Tuesday, 18:06:32) »
Blagodaram na muabetot ;)


Те замолувам да си ги прочиташ правилата на форумот ! Латиница не оди во постовите !

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Vau,vau ,vau да не гори некаде??? батка,нов си ама овака не оди! Ајде нека го видат ова членовите ,ама научи се како се постира тема!
Авангарда од човек авангарда леле се пресмеав  ;D ;D ;D Еј а членов ако прашуваше за некој другар негов во Македонија може што има 150000 субскрајбери па чека да се опари.Искрено незнам таков во Македонија а србине имаат за глупости да не ги прозивам сега. Добро и членот згреши не ги прочитал правилата а незнам изгледа незнае како стојат работите и со you tube дека дур да дојдеш до 10000 прво е тешко па после некое доларче така ќе си подигнеш па на која сметка па даноци  8) 8)
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline Atanas

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 729
  • Gender: Male
Има еден Македонец, но снима на англиски јазик. Има над 100.000+ претплатници.  :) :)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
American Hacker
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Доколку правиш видеа со образовен карактер постојат страни кадеш што истите можеш да ги ставиш онлајн како курсеви за кои добиваш пари.
А за јутјуб можеш се тука да си откриеш

Code: [Select]
https://support.google.com/youtube/answer/72857?hl=en
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Еј го пратам American hacker и гледам добри видеа става и еднаш ја сними куќата своја и гледам стари прозори се старо преку прозор си викам овој или е од Србија или од Романија од балканов негде еј не ми текнало дека е македонец ич ич. 8) 8)
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

TeslaBt

  • Guest
Еј го пратам American hacker и гледам добри видеа става и еднаш ја сними куќата своја и гледам стари прозори се старо преку прозор си викам овој или е од Србија или од Романија од балканов негде еј не ми текнало дека е македонец ич ич. 8) 8)
Од Битола е.  :)

Offline Z31GH

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 714
  • Gender: Male
Доколку не се лажам, член е и на форумот. :)
Hams do it! With Frequency

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Да, ама се нема логирано одамна.

Ајде, доста беше информации за човекот, ако сакал да се знае кој е, сам ќе си пишел ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."