Author Topic: ГАЦ / Комет Бугарија  (Read 1374 times)

Trolko

  • Guest
ГАЦ / Комет Бугарија
« Opened on 27.01.2014, Monday, 15:23:33 »
Знае некој колку често оди ГАЦ до Комет Бугарија за делови ?

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: ГАЦ / Комет Бугарија
« Reply #1 on 27.01.2014, Monday, 15:49:49 »
прашај го него он ке ти каже ;D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: ГАЦ / Комет Бугарија
« Reply #2 on 27.01.2014, Monday, 17:21:52 (Edited 27.01.2014, Monday, 17:36:10) »
Е,колеги немојте со вакви работи.Прво ГАЦ е фирма и има право да набавува роба ,да продава,купува... Дали од Бугарија,Кина или Виетнам набавува,не е наше да коментираме .Може секој да каже добро или лошо искуство во врска со некоја фирма или продавница за електроника,ама за вакви прашања - обратете се до фирмата! Иначе на Форумов е забрането рекламирање,ама и изнесување на  некои  податоци за фирмите- кој ,каде,за колку набавува итн.

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Одг: ГАЦ / Комет Бугарија
« Reply #3 on 27.01.2014, Monday, 19:32:34 »
Добро де не праша нешто лошо, праша дали некој знае кога оди да набавува, можи сака нешто од таму да му нарача
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Zan

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 883
Одг: ГАЦ / Комет Бугарија
« Reply #4 on 27.01.2014, Monday, 19:35:45 »
Не оди, му носат роба еднаш неделно.
Жан

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Одг: ГАЦ / Комет Бугарија
« Reply #5 on 27.01.2014, Monday, 20:37:22 »
Ако ти е за да му побараш делови да ти нарача, на таа цена што е во каталозите додади уште 20 посто (ДДВ) и плус ГАЦ ќе ти земе нешто за него, сега тоа за него не се знае колку е, пиши на страната на ФБ што е за продавницата или на скајп и ќе ти одговори, мене ми има нарачувано :)

Trolko

  • Guest
Одг: ГАЦ / Комет Бугарија
« Reply #6 on 27.01.2014, Monday, 22:44:58 »
Е,колеги немојте со вакви работи.Прво ГАЦ е фирма и има право да набавува роба ,да продава,купува... Дали од Бугарија,Кина или Виетнам набавува,не е наше да коментираме .Може секој да каже добро или лошо искуство во врска со некоја фирма или продавница за електроника,ама за вакви прашања - обратете се до фирмата! Иначе на Форумов е забрането рекламирање,ама и изнесување на  некои  податоци за фирмите- кој ,каде,за колку набавува итн.

Девил не престаса со одговорот на ова,

Добро де не праша нешто лошо, праша дали некој знае кога оди да набавува, можи сака нешто од таму да му нарача

Потребна ми е нарачка на P-MOS фетчиња во SOT23 пакување и затоа што сме полоши и од бангладеш за електронски компоненти мора чаре од бугарија да си барам и за да не се бафтам со пријатели и барање на услуги, најдобро - пари на рака, транзистори без мака.

Ако ти е за да му побараш делови да ти нарача, на таа цена што е во каталозите додади уште 20 посто (ДДВ) и плус ГАЦ ќе ти земе нешто за него, сега тоа за него не се знае колку е, пиши на страната на ФБ што е за продавницата или на скајп и ќе ти одговори, мене ми има нарачувано :)

Би можел да ми дадеш негов мејл ако имаш ? Не користам ни тоа ни тоа за комуникација за жал :)

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Одг: ГАЦ / Комет Бугарија
« Reply #7 on 27.01.2014, Monday, 23:51:27 »
Му неам меил, јас само на тие два начини комуницирам со него или дирекно во продавница да му појдеш само :)

Offline Toma

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1490
  • Gender: Male
  • Доблесно е да си дрзок а да помагаш!!!
Одг: ГАЦ / Комет Бугарија
« Reply #8 on 28.01.2014, Tuesday, 00:23:29 »
Code: [Select]
https://www.facebook.com/pages/GAC-Elektronik/131554652710
Ако некој знае а знаеш дека знае, следи го
Ако некој знае а не знае дека знае, укажи му
Ако некој не знае а знаеш дека не знае, покажи му
Ако некој не знае а не знае дека не знае, бегај од него!!!

Offline bore

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 72
  • Gender: Male
Одг: ГАЦ / Комет Бугарија
« Reply #9 on 28.01.2014, Tuesday, 00:31:07 »
Еве скајп за Гац: risto.gacevski  ако сака некој тел. може да му дадам.

Trolko

  • Guest
Одг: ГАЦ / Комет Бугарија
« Reply #10 on 28.01.2014, Tuesday, 00:45:28 »
Му неам меил, јас само на тие два начини комуницирам со него или дирекно во продавница да му појдеш само :)

Само што излегов на кратко од Скопје денес, му го најдов мејлот (мислам) - gacel -at- on-net-mk се надевам дека е тој :)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: ГАЦ / Комет Бугарија
« Reply #11 on 28.01.2014, Tuesday, 00:59:05 »
Многу лошо го постави првото прашање, 8) Ако поинаку прашаше ке ти дадев и телефон ,па не мораше толку  да се пишува. ::)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Одг: ГАЦ / Комет Бугарија
« Reply #12 on 28.01.2014, Tuesday, 10:29:07 »
Види тука дали ќе ги најдеш, претпоставувам Pay-pal дека имаш, прилично ефтино и има разно разни компоненти
Code: [Select]
http://www.taydaelectronics.com/t-transistors/fets-mosfets.html
Околу недела дена му треба да пристигни нарачката.
Ако ти иде скапо со шипингот, прашај некој да не сака да му нарачаш нешто и да си делите поштарина
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Trolko

  • Guest
Одг: ГАЦ / Комет Бугарија
« Reply #13 on 28.01.2014, Tuesday, 12:04:39 »
Види тука дали ќе ги најдеш, претпоставувам Pay-pal дека имаш, прилично ефтино и има разно разни компоненти
Code: [Select]
http://www.taydaelectronics.com/t-transistors/fets-mosfets.html
Околу недела дена му треба да пристигни нарачката.
Ако ти иде скапо со шипингот, прашај некој да не сака да му нарачаш нешто и да си делите поштарина


За жал нема она што ми треба, а ми требаат и прилично брзо...