Author Topic: Проблем со греење на штекер од машина за перење Gorenje, модел PS 30.6 Economic  (Read 8750 times)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Има една поговорка,не е Марфи ,ама вака почнува : Поправката започни ја од напонскиот кабел на уредот.... Веројатно и  некој друг го имал сличниот проблем ;D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Ама знаеш како е ;D, кога сам си правел нешто и знаеш дека добро си го направил, не се сомневаш во тоа ;D... или евентуално малку се сомневаш. Освен тоа, не ни било моја вина, монтажата била добра, кабелот се прецвикал со време или бил прецвикан уште кога сум го монтирал... само не ми е јасно, ако бил прецвикан кога сум го монтирал, како не ми се извадиле лицните кога сум пробувал да ги увртам па калаисам за да ги монтирам во буксните. Тоа не ми е јасно ???. Можно е и тогаш да биле делумно зашмелцувани од греење... ништо чудно.

А инаку, да, секогаш почнувам од напојувачка секција. Затоа и менував ѕидни приклучоци, за да се осигурам прво дека не се во прашање контактите ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline SaleSk

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 434
  • Gender: Male
Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...