Author Topic: VU метар  (Read 469 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
VU метар
« Opened on 21.11.2011, Monday, 14:29:58 »
Ми треба некој VU метар кој пред се е испробан од некој од вас и работи без проблем, по можност да нема многу делови и да не се многу скапи. Пребарав низ форумов но во тие теми каде што успеав да видам не сретнав слики од некој што го направил или рекол дека го има направено.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: VU метар
« Reply #1 on 21.11.2011, Monday, 16:16:45 »
со LM3914 направи било која шема и ке работи 100%...ако ја направиш како што треба...


П.С. ти секогаш викаш кога некој ке отвори тема без да пише МИ ТРЕБА ШЕМА за тоа и тоа....и тебе ти фали тоа сега....
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: VU метар
« Reply #2 on 21.11.2011, Monday, 16:17:54 »
П.С. ти секогаш викаш кога некој ке отвори тема без да пише МИ ТРЕБА ШЕМА за тоа и тоа....и тебе ти фали тоа сега....

Договорено беше во секциите за побарувања да не мора да се пишува веќе тоа ;). Се разбира, не е забрането да се пише ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."