Author Topic: Квалитетна шпер-плоча за звучни кутии, каде може да се набави во Скопје?  (Read 4261 times)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Имам нацрт за утоваривач со тркалца ( 400 Кг носивост!) веке испробан.

Offline van

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 51
- DIY проекти досега: 41Hz Audio AMP9 појачало

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Немаш  лифт? Тогаш,двајца туркаат еден влече и така до 5 ти спрат.За 6-ти и наоре нема гаранција~ :D :D Абе најлесно да ги склопиш на лице место!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Јас на самоградба се одлучив кога видов колку коштаат комерцијалните (а пристојни) звучници.

За мене пристојни се и овие јас што ги имам (Jamo E180). За тоа што ми требаат ми вршат работа ;). Се зависи од тоа колку има некој „изострено уво“ ;). На пример, на сестра ми доволни и се и компјутерски звучничиња од 2W ;D.

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Абе Гига во ред,човеков сака да потроши и да има уникатни кутии.Се слагам со него,ама муабетов *застрани* малку  ;D,Сепак ,негово е да си одлучи, а наше да коментираме ,без зли намери  :D :D

Offline van

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 51
...ама муабетов *застрани* малку  ;D
Без гајле, ќе го едитирам првиот пост со податоци од каде и што шпер е земен, да не мачат да читаат низ постовиве тие што некогаш ќе им затреба оваква информација :)
- DIY проекти досега: 41Hz Audio AMP9 појачало

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Па немам зла намера, само чисто онака коментирав, а за тоа дека малку избегавме од темата... ај доста беше off-topic ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."