Author Topic: Помош појачало со TDA1516BQ  (Read 1509 times)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
На пин 12 треба да биде кон маса врзан елко 100 мФ.Ајде пробај го и тоа ,кај тебе не е врзан на шема.И ова што го кажуваш за адаптериве,не ми оди некако,можеби напонот ти паѓа многу (мери на 2200 мф колку е ) немаш доволно јачина на струјата или веројатно грешка или спој во врзувањето,па си го средил ИК.И слика не видовме,само напразно зборуваме.Сепак,оди по шемата и провери си ја монтажата.Не кажа дали ИК е нов купен или изваден однекаде?

Offline MetallicA

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 716
  • Gender: Male
интегралното го купив ново од алфа, ке пробам пин12 да го поврзам можеби така ке имама резултати инаку како што кажав сега има звук али е многу слаб и има зуење, можеби треба да ставам предпојачало. btw слики можам да сликам со старио тел. и да ставам али не знам што ке видите ;D.
Kure je kupio novog BMW-a

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Јас пак мислам дека на влезот немаш добар сигнал од надвор_или нема добра маса ( или никава),а можеби и некој дел ти е погрешно врзан или не е исправен.Ако стави некоја слика,ама  зумирај да видиме некој детал.Вчера  дури со лупа видов дека еден вод беше во прекин  ;D Смени и друг звучник.Не прочитав каков звучник си ставил,дали е исправен ти си знаеш.Ама ако е ругото во ред ,со прст допри го влезот и ке видиш дали ке се јави брум.

Offline MetallicA

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 716
  • Gender: Male
Одг: Помош појачало со TDA 1516BQ
« Reply #18 on 28.05.2013, Tuesday, 15:17:34 (Edited 28.05.2013, Tuesday, 16:10:42) »
еве слики, инаку се е ок го прегледав со лупа нема спој нигде.





Kure je kupio novog BMW-a