Author Topic: Ми треба помош со чиповање на Play Station 2 PS2  (Read 1240 times)

Offline nikolajovanoski

  • Нов член
  • *
  • Posts: 14
Ми треба помош со чиповање на Play Station 2 PS2
« Opened on 20.12.2011, Tuesday, 08:00:24 (Edited 20.12.2011, Tuesday, 13:53:52) »
Дали можи некој да ми кажи како се чипова кракова PS2. За да ги чита и оние пиратски игри а не само оригинални!!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Темата е побарување, така да, нареден пат пази во која подсекција објавуваш теми со побарувања. Ако нудеше начин како да чипуваш, да, ќе ја post-ираше темата во секциујата во која си ја ставил.

Исто, и насловот ти е корегиран. Нареден пат пази и на насловот, сега ти е корегиран, нарден пат ако имаш побарување, насловот ќе го напишеш во стил на сегашната корекција.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Тоа се работи со додавање на уште еден надворешен чип ,кој е на постоље,а обично со жици се врзува на самата штампа,Е сега,каков програм и кој е чипот ( ја бришат обично ознаката!).......... ;D  Овие што чипуваат си ја чуваат * техниката* и тешко да најдеш некој да ти го објасни целиот процес бидејки слушам 50 ЕУ  земале за услугата.

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
и плус одма губиш гаранција за уредот (ако сеуште ја има)

Offline nikolajovanoski

  • Нов член
  • *
  • Posts: 14
Фала гигават  инаку ретко се приклучувам на овај форум и плус е прва тема со ја имам започнато затоа незнам многу сепак фала.
Иначе ако можи некој да ми објани подеталнозатоа стоимам гледано на youtube како го чиповаат ама ми треба плочка плус чип и нз таму да се поврзи на пс 2 за тоа знам ама подетално некој да ми објасни за да разберам како треба и да се пробам дали че го чиповам ако не некој што за нај евтино ги чипова со него да се договориме!!!

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Никој не чипува евтино.Според мои информации 50 ЕУ.И никој никому не му го продава занаетот  ;D

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Не е баш 50е. ама тука некаде е :D.Jaс сонито го чипував во виртиком за 1900ден...
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Ова јас го кажувам од она што некои муштерии го кажуваат за кај некој си Брада во Скопје,во Градски ѕид.Не знам каде е точно,ама Велешаниве многу кај него одат и здоволни се.

Offline nikolajovanoski

  • Нов член
  • *
  • Posts: 14
Aбе можи и со mcboot на мемориската картичка се снима и пс 2 има нов софтвер ама тоа сеа не го знам ми треда дополнително објаснување

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue

Offline nikolajovanoski

  • Нов член
  • *
  • Posts: 14
кај е то виртиком?
Не е баш 50е. ама тука некаде е :D.Jaс сонито го чипував во виртиком за 1900ден...

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
кај е то виртиком?
Не е баш 50е. ама тука некаде е :D.Jaс сонито го чипував во виртиком за 1900ден...
Code: [Select]
http://zk.com.mk/Pages/Virtikom/84354
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline nikolajovanoski

  • Нов член
  • *
  • Posts: 14
ахх ништо до скопје кој ќе го праќа пс 2 јас сум од прилеп :(

Offline filipmkd

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 124
Јас го правам да бутира од мемориска картичка и да чита игри од УСБ хард диск . Таа е најефтина варијанта . Работи и ако е ласерот расипан или изваден.

Offline nikolajovanoski

  • Нов член
  • *
  • Posts: 14
Јас го правам да бутира од мемориска картичка и да чита игри од УСБ хард диск . Таа е најефтина варијанта . Работи и ако е ласерот расипан или изваден.
А од кај си ти? За да знам и колку пари бараш за бутирање  преку усб оти мене ми се нафатија и за беспари да ми го наместат мц боотот и само да си го ботирам од мемориска картичка ама треба да го пратам во странство а мене ми е да не ми ја зема(украда) .