Author Topic: се продаваат ли држачи за тастатури кај нас?  (Read 815 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Дали некој видел да се продаваат ли држачи за тастатури кај нас, мислам на оние пластичните што се под тастатурата ?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Не гледам потреба за такво нешто  ;D Сега повекето тастатури имаат и додаток за ставање на рацете,да се одмараат дланките кога *куцате*.Имавме тастатури *за лето * со вградени кулерчиња кои туркаа воздух од под копчињата,па светлечки ,па скроз гумирани.... ама такви држачи не сме имале барем 5-6 години. ;D ;D

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
хаха тое со кулери се добри, и кога ќе се затне тоа тастатурата од ѓубре го уклучуваш кулерот и после цела работна маса со ѓубре од „непознато“ потекло ќе ти е ;D
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
мене ми се скрши тој држачот па сакам да го сменам, затоа ми треба.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Факт е дека тие тастатури не се полнат со ѓубре,напротив максимално се прочистени.Ако ја свртиш одвреме,навреме тастатурата кон себе можеш да се изладиш летно време :D :D

Offline filipmkd

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 124
Дали некој видел да се продаваат ли држачи за тастатури кај нас, мислам на оние пластичните што се под тастатурата ?
:o :o :o :o :o :o :o ::)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Дали некој видел да се продаваат ли држачи за тастатури кај нас, мислам на оние пластичните што се под тастатурата ?
:o :o :o :o :o :o :o ::)


што ти е постов ? дај не спамирај, ако сакаш нешто да кажеш кажи како човек а не вака!
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline filipmkd

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 124
Можеби останатите членови знаат прашај некој. :D

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: се продаваат ли држачи за тастатури кај нас?
« Reply #8 on 31.01.2012, Tuesday, 16:30:29 (Edited 31.01.2012, Tuesday, 16:44:52) »
filipmkd опамети се и пази што пишуваш оти знаеш...

доста спам... да се вратиме на темата
____________________________________________________

значи ако некој има информација нека пише, ако не, не пишете на темава
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
мене ми се скрши тој држачот па сакам да го сменам, затоа ми треба.

Нов нема да најдеш, пробај да го поправиш/залепиш стариот ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Фала друже, тоа само ме интересираше :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.