Author Topic: Помош за преправка на засилувач Akai AM-U55  (Read 1848 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Да напишав од стк сакам да преправам на тда па да разберам.

Пиша, пиша, ама си го edit-ирал post-от. Не сум го преправил името на темата „Помош за преправка на засилувач Akai AM-U55“ јас за џабе.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Фала на сите за помошта ја преправив точно темава пошто најдов стк 2155 без римски на темава напишав модел на појачало кој сакаше да ми помогне ке најдеше напон на излазот ке погледаше на интернет ке ми кажеше а од зборот баба ванѓи беспотребно е да се разбирам јас немаше да барам помош од вас ке ми кажевте со убаво што како да измерам а вие одма баба ванѓи.. Да напишав од стк сакам да преправам на тда па да разберам . Ако не си заинтересиран ке пишувај поздрав имајте убав ден ја заклучувам темава ..

Не е лошо колега да поработиш и на македонскиот правопис,бидејќи ниту точка ,ниту запирка не ставаш никаде.За точка и нова реченица - збор нема !!

Offline Gocko

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 64
 Навистина не знам дали The Doctor бара помош за поправка на засилувачот или бара помош за преправање, тоа се два различни поими. Нсловот вели ,,преправка,, а потоа почнува со поправање на уредот, затоа не се вклучив во разговорот од самиот почеток.
 За правописот немам коментар.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Навистина не знам дали The Doctor бара помош за поправка на засилувачот или бара помош за преправање, тоа се два различни поими. Нсловот вели ,,преправка,, а потоа почнува со поправање на уредот, затоа не се вклучив во разговорот од самиот почеток.

Да напишав од стк сакам да преправам на тда па да разберам.

Пиша, пиша, ама си го edit-ирал post-от. Не сум го преправил името на темата „Помош за преправка на засилувач Akai AM-U55“ јас за џабе.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."