Author Topic: Продавам Tait програматор за PIC-ови и PIC16F84А  (Read 863 times)

Offline filipco

  • Нов член
  • *
  • Posts: 20
Продавам малку користен, исправен како нов Tait програматор за PIC-ови

Овој е тој програматорот што беше објавен во Емитер. Со него ја давам и брошурата од Емитер во која е објаснето како се користи програматорот и програмата која ги програмира PIC-овите. Исто така ја имам и таа програма можам да ви ја пуштам преку мејл. Програматорот може да ги програмира следните PIC-ови:
PIC16F83
PIC16F84
PIC16F85
PIC16F86
PIC16F627
PIC16F628
PIC16F870
PIC16F871
PIC16F872
PIC16F873
PIC16F874
PIC16F876
PIC16F877
Програматорот си има соодветни подножја на кои може да се стави било кој од овие PIC-ови и да се испрограмира.
PIC-от е исправен и само три-четири пати е испрограмиран и го давам за 120ден.
Програматорот заедно со брошурата и кабелот кој ги поврзува програматорот и компјутерот ги давам за  800 ден.
Поврзувањето на програматорот и компјутерот е преку паралелната порта на компјутерот.
Линкот од страната на Емитер кај што е опишана брошурата:
Code: [Select]
http://www.emiter.com.mk/kniga_poveke.php?kniga_id=2Еве ви, за помалку од 1000 ден. може да почнете да се учите да програмирате PIC-ови :) :)

Offline gringo

  • Нов член
  • *
  • Posts: 8
Одг: Продавам Tait програматор за PIC-ови и PIC16F84А
« Reply #1 on 05.11.2011, Saturday, 14:12:13 (Edited 05.11.2011, Saturday, 15:03:09) »
Pisi kontakt za da se dogovorime.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Pisi kontakt za da se dogovorime.

Чита некој воопшто правила !!! Среди си го post-от да не го бришам.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline filipco

  • Нов член
  • *
  • Posts: 20
Ти пратив приватна порака со броеви за контакт.

Offline Cobe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 245
  • Gender: Male
прати ми по ПП податоци за контакт
Биди упорен , се ќе си дојде во свое време!