Author Topic: „бувљакот“ под Кале во Скопје  (Read 15076 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Дали некој би ја однел девојката на тој пазар или дали би ја седнал на скара  :D :D :D :D :D :D :D :D

хахахахахаха :D :D :D... ја иам луда девојка, да и кажам вакво нешто најверојатно она мене таму ќе ме однесе... хахахахахахаххахахахаах ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline BorceBT

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1826
  • Gender: Male
    • www.trajkovski.net
Не се смејте јас ја имам однесено женската на авто пазар (барав нешто) и тоа само 1 недела откако се запознавме. Не беше баш воодушевена :D
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #17 on 17.05.2010, Monday, 19:01:57 (Edited 17.05.2010, Monday, 21:19:12) »
ne zaboravajte site raboti se praveni vo milioni primeroci i ne se palete ,som odel na takvi mesta i najdobro e nakraj togas se zima najeftino,jas sum frlil cel kamion so novi zapakuvani elektronski delovi mi gi dade eden prijatel sto imase data firma zedov samo osciloskop eprom programeri i nekoi drugi sitni raboti ,drugoto se frli
Z33MK

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Не се смејте јас ја имам однесено женската на авто пазар (барав нешто) и тоа само 1 недела откако се запознавме. Не беше баш воодушевена :D

и брат ми ја има носено женска му...ја до толку фала богу не забегавам...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
stara bolest so zenskite mnogu  stari karikaturi vo stari elektronski casopisi ja obrabotuvale temata
tie sakaat glamour da bidat primeteni vo elektronika toa go nema.99posto se negativni prema elektronika
Z33MK

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
MAKEDONIA тие не се по електроника.....тие се повеќе по автоматика...if you know what i mean...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
reproduktivna avtomatika stalno koristat ist del od razni isporacuvaci,i nikogas ne im e dosta
Z33MK

Offline BorceBT

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1826
  • Gender: Male
    • www.trajkovski.net
Темата се претвори во форум „забава“ :D
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
Одг: „бувљакот“ под Кале во Скопје
« Reply #23 on 19.05.2010, Wednesday, 14:05:46 (Edited 19.05.2010, Wednesday, 14:14:39) »
Не се смејте јас ја имам однесено женската на авто пазар (барав нешто) и тоа само 1 недела откако се запознавме. Не беше баш воодушевена :D

И јас ја однесов еднаш девојката, на почетокот не беше многу одушевена, ама после си најде книга една (мислам беше некој Речник ) за 50 ден. и презадоволна си отиде  ;D ;D

секако после тоа не дојде веќе со мене... :'(

Споено мислење: 19.05.2010, Wednesday, 14:14:39
Еве да „се пофалам“ што друго ефтино сум начекал на бувљак. Пред едно две години имаше едни плочки од телефонски преклопници - за една линија два телефони да приклучиш. На плочката има два релеја PR-15 осум диоди и некои отпорници. Човекот ги даваше 30 ден. од плочка, имаше 10 ком. му ги земав сите мислам дека ми спушти за 250 ми ги даде.  ;D ;D
Life is too short to remove USB safely ..

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3184
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Уште има такви плочки, баш сега во вторникот видов две, ама не ми се веќе интересни... :)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
reproduktivna avtomatika stalno koristat ist del od razni isporacuvaci,i nikogas ne im e dosta
:D :D
Life is too short to remove USB safely ..

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
stara bolest so zenskite mnogu  stari karikaturi vo stari elektronski casopisi ja obrabotuvale temata
tie sakaat glamour da bidat primeteni vo elektronika toa go nema.99posto se negativni prema elektronika
тоа е вистина но ние ипак не се откажуваме од електрониката по ниедна цена  :)

П.С. Ама еве Борче се сетил направил нешто електронско на кое се радува некоја девојка а тоа е LED срцето.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
pri  sekoja stredba so elektronicarki  se odi so meko srce i tvrda volja,posle zavrsena rabota,tvrdo srce i meka volja
Z33MK

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
pri  sekoja stredba so elektronicarki  se odi so meko srce i tvrda volja,posle zavrsena rabota,tvrdo srce i meka volja
Нормално, само така ! :) На почеток мора многу тврда волја иначе ништо од бизнисот.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
Денес беше „тапа“ на бувљак...
Life is too short to remove USB safely ..