Author Topic: Подарувам / Продавам ТВ, Видеа, делови....  (Read 2805 times)

Offline SaleSk

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 434
  • Gender: Male
Подарувам / Продавам ТВ, Видеа, делови....
« Opened on 26.06.2012, Tuesday, 10:37:02 (Edited 09.07.2013, Tuesday, 21:49:34) »
Како што кажува и самиот наслов.
Продавам се и сешто што имам по дома. Планирам комплетна чистка и раскрстување со скоро се што имам од компоненти, телевизори, видеа, итн.
Дел од нив се нови, неупотребени, дел се полуисправни, дел се неисправни итн. Ке има објаснување за секоја слика поединечно а за тие што ке нема, договор по ПП.

Телевизори во полуисправна состојба:
NEO 37cm
Телевизорот е користен година ипол и има проблем со процесорот - околу боите...Инаку се друго е исправно. Цена 500 денари.


Sharp 55cm
Телевизорот е комплетно исправен и работи, само што по неколку минути одкако ке се загрее се гаси. Дефект е ВН трафото кое одкако ке пецне го гасне. Со замена нема да има никаков проблем.
Цена 500 денари.




ТВ Grundig 51см, дефектен осцилатор. Останатото е исправно. Го чував ради екранот кој е перфектен, за мојот ТВ кој ми работи се уште. Но и да цркне и тој, ке го фрлам. Толку нека му биде :)
Пали, се појавуваат бројки на сисплејот, но се додека не се замени осцилаторот нема да проработи.
Цена 500 денари. Слика немам зошто неможев да дојдам до него :) Архивиран ми е :)


Монитор ИБМ 17 инчи, екранот у перфектна состојба.
Цена 200 денари. Ако некој има желба, може да изгуби и малку време и да си го среди. Ке му дадам и гратис резервна плоча со сите делови :) Сликата додека не престана со работа му беше совршена. Да немав резервен монитор овој сигурно ке го поправав.
Доколку некој сака да го растури, само мрежниот електролит и ХИС транзисторот да ги искористи е во ќар за овие пари.



Радиокасетофони, ЦД плеери. Има на нив тастери, ласер, механика, излези....Цена 200 денари



Петенциометри и лизгачи....Стерео, моно, линеарни, логаритамски, вредности разни...Сите се ганц нови, неупотребени...Колку комадада има појма немам, сигурно преку 50 ако не и 100. Комплет со све кутија 500 денари.

Отпорници нови, сите спакувани во кесичи, со вредности разни, комада незнам....1000, можда и повеќе..
Цена 200 денари.


Плочи од Нишки телевизори, телефункен, грундиг, филипс, разноразни тјунери, комплетни засилувачи извадени од телевизори (ставаш напојување и работи пичи), шасии од Филипс, грундиг комплетни со се на нив, Шнајдер шасија, делови од Панасоник факсови, матична од пентиум кец, комплет со се рам :) , плочи од напојувања и напојувања...Цена по доовор...Или ако ги зима некој сите топтан ке му ги дадам за симболична цена од 1000 денари. А може и по договор ако му е ова високо :) Инаку сите се спакувани во картонски кутии или најлонски кеси ради заштита.

















Видеа, двд плеери, неможев сите да ги опфатам со една слика. Инаку има неисправен Панасоник, Тошиба, а останатите се со некој мутави кварови. Сите работат ако се брцнат у струја. Аива ДВД плеерот има ганц нов ласер, ама не му работи звукот. Сони видео, нешто исклучува, саат му работи како и на другите три филипси што се гледаат на сликата. Уште една Аива видео слично на изглед како и Филипсите со цркнато интегралче во мрежа, за 200 денари може да си го среди некој ако му треба.
За сите овие работи топтан цена од 10 евра или 600 денари. Гратис ке добиете и некои видеа кои не се сликани, но имаат комплет механики и електроники...
Пионеер ЦД плеер, неисправен ласер, се друго ОК, не се гледа во кеса е спакуван :) цена 400 денари.



Голем број на нови HR високонапонски трансформатори, исто така и стари...старите а кои се исправни ке ги дадам гратис на тој што ке ги земе новите исправни нормално.
Еве и список на HR трафоата: HR6154, HR6003, HR6272, HR8579, HR6201 -2 парчиња, HR6067, HR7503, HR7443, HR6120, ERO BG1895-641-444 (каскада за нишки) и уште еден куп други половни а исправни, што за монитори што за телевизори.
Цена 1500 денари комплет.









Ова и не би била добра понуда секако ако не се стави нешто и комплетно исправно, односн тоа е:
CD Marantz CD36 комплетно исправно и функционално со нов оригинален Рhilips ласер.
Цена 3200 денари.



CD SONY 5 disc ex-change System, цд плеер со 5 диска, комплетно исправен и функционален со нов оригинален ласер. Цена 4000 денари.



Најверојатно ке има уште нешто во понудата, нешто за што уште не сум свесен дека го имам а не ми треба.
За сите информации може да ми се обратите на порака или пак да ме барате на 075 410 038. Доколку не ви одговорам одма, пробајте повторно, бидејќи со мало бебе понекогаш е невозможно да одговориш во секое време на повиците.
Цените се менливи, може се да се види во секое време и да се уверите во исправноста или неисправноста на истите...

Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...

Offline triology

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 161
Одг: Продавам ТВ, Видеа, делови....
« Reply #1 on 26.06.2012, Tuesday, 11:12:35 (Edited 26.06.2012, Tuesday, 11:14:54) »
Потенциометрите и отпорниците резервирај ми ги за мене :)

Offline ki4o01

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 213
  • Gender: Male
аххх ако се одкажиш од отпорниците јас ке ги земам  ;)

Offline SaleSk

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 434
  • Gender: Male
Само да не дојде до забуна бидејќи има многу заинтересиран членови.
Во моментот се резервирани потенциометрите и отпорниците за членот triology.

Решив резервацијата да трае максимум два дена, бидејќи има и други членови кои се заинтересирани.
Доколку резервацијата не биде реализирана за тие два дена, автоматски продажбата оди на следниот заинтересиран член.
Сепак не сакам да испадне нефер ништо.
Ова е јавна продажба, па кој донесе кеш го добива производот.
Следниот член заинтересиран за отпорниците е borisq10, па ki4o01.
Поздрав
Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Кај видеата дај наброј што све даваш ???

Offline SaleSk

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 434
  • Gender: Male
Кај видеата дај наброј што све даваш ???

Сите тие од сликата што можеш да ги видиш + уште едно кое не се гледа AIWA...
Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...

Offline Pance24

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 101
Кај видеата дај наброј што све даваш ???

Сите тие од сликата што можеш да ги видиш + уште едно кое не се гледа AIWA...
Пиши ми пм за видеата комплет со цена.

Offline SaleSk

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 434
  • Gender: Male
Потенциометрите и отпорниците отидоа.
На купувачот нека му е со среќа на проектот  ;D
Првиот пост е едитиран.
Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...

Offline ki4o01

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 213
  • Gender: Male
а иначе од кај си да те прашам :D па некако и за плочиве да се договориме за кога ке идам да земам

Offline SaleSk

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 434
  • Gender: Male
Влае
Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
Друже, а извини вака што прашувам, се откажуваш од електроникава или  ???
Life is too short to remove USB safely ..

Offline SaleSk

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 434
  • Gender: Male
Се откажувам генерално од оваа работа...Ке оставам нешто за моја душа да си работам, а не се откажувам дефинитивно...Ке си работам у фирма... :)

Сепак доколку некој е заинтересиран за нешто, нека ме контактира, без оглед дали му или не му одговараат цените...За се има договор...
:)
Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
За сево ова на сликава колку бараш?

Offline SaleSk

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 434
  • Gender: Male
Со или без трансформаторите?
Без трансформаторите 100 денари, со се нив 400 денари.
Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Со или без трансформаторите?
Без трансформаторите 100 денари, со се нив 400 денари.


А од што ти се извадени трафоата? И дали знаеш колкава им е моќноста и најважно дали се исправни?