Author Topic: Продавам разгласни кутии со 12 инчни басови  (Read 1532 times)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Продавам мали разгласни (правени од мене) кутии - отприлика 600х400х350  со 12 инчни широкопојасни басови .Хорните се прегорени  :D,а басовите се * нескршливи*! Селекшн 12 Л (35- 6000 Хз) Рачки,ќошиња,свртници....2Х100 ватни( права снага)
Цена 5000 ден без ценкање. Проба кај мене . Ако се договориме ке ставам и хорни по желба!

Offline Syrus

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 480
А да ставиш и некоја слика пошто ме зинтересира

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Немам баш време да сликам,ама секако,ако сакаш мораш да дојдеш кај мене да видиш и чуеш.За говор (пеење) се *бонбона*,а ако ставиш добри хорни ке ѕвонат! Само не се за појаки појачувачи од 2х100 вати/4 ома.

Offline Syrus

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 480
Ај кажи една цена на ќоро да видиме дали ке ми штима

Offline Steff_Maja

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 232
  • Gender: Male
    • FaceBook
Веќе има кажано.

Quote
Цена 5000 ден без ценкање.
MB: ASUS Sabertooth P67 CPU: Intel Core i7 2600K 4.5 Ghz CPU Cooler: Cooler Master Nepton 240M RAM: 16 GB Kingston Hyper X Blue 1600 Mhz SSD: Samsung 830 128GB HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB + WD Caviar Blue 1TB + Seagate 2TB VGA: ASUS GTX 770 DC II PSU: Cooler Master Silent PRO M2 1000W Case: HAF 932 (Advanced) + NZXT Sentry 2 Monitor: Samsung SyncMaster SA350 23" Full HD Led Optical: Optiarc DVD-RW Keyboard & Mouse: Logitech MK260 Speakers: Logitech Z680

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Кажана е најзгора ;) Само кутии  да правиш- тоа ти се со ќошиња,рачки,мрежи,материјал ,боја,дрвофикс - бар 2000 ден! Имаат по две рефлекс цевки,свртници,25 см хорна(рикнати се ,ама може да ги средиш за 500 ден,Ке испаднеш и ќар! ;D ;D ;D

Offline Syrus

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 480
А што му е на кутиите? мислиш дека се мали или??

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Не му е ништо,само прегорени хорни ;) Имам два тона други па да не ги горам зимово,нека види некој аир! :D :D :D

Offline Syrus

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 480
Кај живејш и дај аман заман сликај ги некако баш ми требаат такви звучници

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Абе што да ги сликам,дојди до Велес и ке ги пробаме.Црни се мрак,димензиите се тие ,друго го опишав,ако ти треба секако ке дојдеш да ги земеш!

Offline Syrus

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 480
Охоо кај замина далеку си многу  :( мораш да ги сликаш оти морам да ги видам :) :) туу во мисла ме кладе

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Абе не давам невеста со слика! ;)Секако треба да дојдеш ако си заинтересиран

Jove

  • Guest
а бе човекот вика да ги види на слика па да знае што да прави  :)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Па нека дојде и нека си ги слика,кој му брани :D :D >:(

Offline Syrus

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 480
Ги продаде звучниците??