Author Topic: Продавам моторчиња  (Read 1481 times)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Продавам моторчиња
« Opened on 27.09.2010, Monday, 18:21:36 (Edited 27.09.2010, Monday, 18:26:15) »
Продавам моторчиња нај обични извадени од joystick-ови за сони 2(исправни).На лагер имам 7 ако му треба на некој, и на крајот имаат како полу круг за дрмањето.Може да се искористат во вибратор  ;D ;D ;D ;D :D :D :D :D     JOKE !

Code: [Select]
ЦЕНА 50 ден едно
Слики немам ама мислам дека знаете на какви моторчиња мислам. :)

EDIT:у меѓу време најдов една слика од таков мотор на google па еве ја:
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Продавам моторчиња
« Reply #1 on 27.09.2010, Monday, 18:27:24 »
да се надоврзам, продавам моторчиња од коли играчки, видео плеери и вибратори од мобилки.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: Продавам моторчиња
« Reply #2 on 27.09.2010, Monday, 18:29:14 »
да се надоврзам, продавам моторчиња од коли играчки, видео плеери и вибратори од мобилки.
Колега дај кажи колку ги шиткаш тие моторчињата од мобилни телефони и колку имаш на лагер? ;D
И ај пиши ги цените на сите,да не те замараме за се посебно. :) ;)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Продавам моторчиња
« Reply #3 on 27.09.2010, Monday, 18:43:54 »
да ти кажам не знам, прво да ги најдам каде ми се, иначе треба да се 3-4. за цена да видам па ке тикажам а ти у меѓу време предложи некоја  :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: Продавам моторчиња
« Reply #4 on 27.09.2010, Monday, 18:54:26 »
За цена стварно незнам да ти предложам некоја,да не биде после,е па ти сега ептен за ефтино ги бараш :D.За цена ти ќе кажеш ти си шиткачот ;D ;).
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Продавам моторчиња
« Reply #5 on 27.09.2010, Monday, 21:52:47 »
Имам разни мотори,ако сакате и на кило.Имам и степ моторчиња и МОТОРИ.Имам еден голем степ комплет со плочка.Се би отисло евтино.Кажете цена.

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: Продавам моторчиња
« Reply #6 on 27.09.2010, Monday, 23:07:30 »
Имам разни мотори,ако сакате и на кило.Имам и степ моторчиња и МОТОРИ.Имам еден голем степ комплет со плочка.Се би отисло евтино.Кажете цена.
Те бре чоек ти се имаш да не ограби некоја фирма како vishay :D.Те кондензатори те NE555 те мотори све живо и диво имаш.Инаку кажи какви имаш,мене ме интересираат тие малите моторчиња од мобилни телефони што се,кажи колку ти идат на кило или пак по парче дај цени стави да се заинтересираме ;D.Друго што имаш имаш ли отпорници,други работи транзистори? :)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Продавам моторчиња
« Reply #7 on 28.09.2010, Tuesday, 16:47:32 »
Од мобилни немам! Ама имам од видеа,плеери, ЦД,касетофони...Имам неколку кеси,не сум мерел килажа.Што те чуди,ги собирам 20-тина години :D А за деловите имам резерви  :D Од отпорници 1/8 ват имам некое кило 100К,2к2,22 к и 22 оми .,пола кило базери , кило блокови,.... ;) :D ;D

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: Продавам моторчиња
« Reply #8 on 28.09.2010, Tuesday, 16:51:01 »
Немаш отпорници од 1K?Ептен ми требаат.Скоро секое коло има по еден таков отпорник и сите други отпорници ги имам само од 1К немам зашто највеќе ги трошам :D ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Продавам моторчиња
« Reply #9 on 28.09.2010, Tuesday, 16:53:09 »
Колку ти требаат? Може во кила  :D Ама како да ти ги пратам ,не играм со пошта!!

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: Продавам моторчиња
« Reply #10 on 28.09.2010, Tuesday, 16:53:49 »
По колку ги шиткаш? ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Продавам моторчиња
« Reply #11 on 28.09.2010, Tuesday, 16:54:56 »
1 денар ,ти одговара?????

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: Продавам моторчиња
« Reply #12 on 28.09.2010, Tuesday, 17:02:53 »
1 денар ,ти одговара?????
Паааа..... не баш бидејќи и во гац електроник се по 1 ја барав нешто како на мини големо ;D може и во кила ако ги шиткаш. :D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Одг: Продавам моторчиња
« Reply #13 on 28.09.2010, Tuesday, 17:05:07 (Edited 28.09.2010, Tuesday, 17:40:28) »
Батка имаш BC547,BC557 и BC549C??
ПС.Ако не се занимаваш со пошта кумот ми е таксист!!! ;) ;D

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Продавам моторчиња
« Reply #14 on 28.09.2010, Tuesday, 21:08:31 »
Имам нешто од тие транзистори,ама не во толку големи количини,како за продавање.Имам доста ИК,ама не би ги продавал,притребуваат.Имам доста ИК за ТВ апарати(дури и од постарите модели).Ги немам баш селектирано и не знам какви се цените сега.Пример ЛМ  за Ву метри јас ги плакав на времето скапо ,а сега се велите по 100 ден. Не се исплати да ги продавам! Овие отпорници ,блокови и 555 се заостанати од комплетите по ОТП кои пред 6-7 години ги изработував.