Author Topic: Како поточно работи magnetron-от кај секоја микробранова печка ?  (Read 728 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Дали некој знае како поточно функционира magnetron-от кај секоја микробранова печка ? Ако некој знае накратко нека пише. За темава се мислев дали да ја поставам тука или во предаватели ама бидејки не е класичен предавател ја поставив тука.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Дали некој знае како поточно функционира magnetron-от кај секоја микробранова печка ? Ако некој знае накратко нека пише. За темава се мислев дали да ја поставам тука или во предаватели ама бидејки не е класичен предавател ја поставив тука.
Code: [Select]
http://www.gallawa.com/microtech/magnetron.html
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline malkjos

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 81
Дали некој знае како поточно функционира magnetron-от кај секоја микробранова печка ? Ако некој знае накратко нека пише. За темава се мислев дали да ја поставам тука или во предаватели ама бидејки не е класичен предавател ја поставив тука.

Еве и видедо
AIA MANINAM AIA - MAGNETRON - AN ANCIENT EGYPTIAN TECHNOLOGY