Author Topic: Аудио конвертер за лампашки звук  (Read 1265 times)

Offline nikola_bb

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 380
Аудио конвертер за лампашки звук
« Opened on 07.02.2012, Tuesday, 13:20:12 (Edited 07.02.2012, Tuesday, 18:40:58) »
Го изработив аудиконвертерот за лампашки звук од емитер 11/2010. Добро функционира со тоа што имам ставено и потенциометар бидејќи користам различни извори на звук. Кутијата, лампата и подножјето ги имам земено од LordZi. Убаво излезе целото еве и слики само малце се лоши дека со мобилен:






Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
одлично изработено  ;D само сакам да те прашам колку пари те коштаа сите делови?
А нели во Емитер,имаше 2 преклопника,каде ти е тој вториот?

Offline nikola_bb

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 380
Одг: Аудио конвертер за лампашки звук
« Reply #2 on 07.02.2012, Tuesday, 14:49:31 (Edited 31.03.2012, Saturday, 01:02:26) »
одлично изработено  ;D само сакам да те прашам колку пари те коштаа сите делови?
А нели во Емитер,имаше 2 преклопника,каде ти е тој вториот?
За друг проект од емитер веројатно мислиш. Сите делови ме коштаа малце под 20евра

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
И, каков звук вади? Го обојува малку дигиталниот звук, го прави помек? Проба вршеше со PC или со CD плеер?
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline nikola_bb

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 380
Проба вршев со цд плеер со цд-а од џез музика списанието, го омекнува звукот. Кога си оди преку оптика е некако по оштар по дефиниран, преку ова е поразлеан некако и ме изненади како убаво ги обојува вокалите