Author Topic: Дали може нешто да се направи со напојување  (Read 1004 times)

Offline AMD_fan

  • Нов член
  • *
  • Posts: 2
Здраво нов сум на форумов
Имам едно распиано напојување и дали е можно да направам нешто дали можам да ја изадам перката и да ја поврзам со батери како лелтилаторче или неш др пишекте :D

Offline ZareBt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 441
  • Gender: Male
Колку шо заприметив, ти имаш расипано компјутерско напојување. Поарно земи попрај го, смени електролит, види шо му е. Напрај го. Многу поќе така ќе ти користи, отколку кулерот(шо викаш ти перката :D )  ;)
Најдобра струка--> ЕЛЕКТРО!

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Зависи што е расипано во напојувањето. Пиши кои делови ( ИК и полупроводници ) ги има па ке ти кажеме што можеш да искористиш.

Offline AMD_fan

  • Нов член
  • *
  • Posts: 2
Се е цркнато хахаха иеков некој жичи што ми трена ја извадив преката и ја ннаправив на батерии да врти :) др меѓто што можеме да направеме? имам 2 расипани напојувања едното нее чепнато кажеде што можам да направам и како позз

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Зависи што е расипано во напојувањето. Пиши кои делови ( ИК и полупроводници ) ги има па ке ти кажеме што можеш да искористиш.

Отвори и види што делови имаш внатре! Пиши па ке видиме.

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
AMD_fan, среди си го пишувањето, без неразбирливи зборови и кратенки, не е ова мсн или скајп...
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
извади ги и од другите 2 напојувања перките стај ги на батерија и сите 3гледај како ќе вртат. значи од почеток па до крај темата е за во ѓубре, среди си ја и кажи убаво а не перки батериии ово оно ти како да се за*баваш со нас. како сеа да ти речам јас во подрум најдов стар радио касетофон може ли да ги извадам звучниците и да ги побудувам мембраните со батерија.........
d.t

Offline Z31GH

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 714
  • Gender: Male
Одг: Дали може нешто да се направи со напојување
« Reply #7 on 19.12.2011, Monday, 18:13:29 (Edited 19.12.2011, Monday, 18:17:40) »
хахахахахахаха темава е закон, donis92 даде најубаво објаснување со последниот коментар. Пукнав од смеа. RESPECT!    :D

Споено мислење: 19.12.2011, Monday, 18:17:40
не можам да се донасмеам, а со мојот последен коментар добив и втора звездичка  :D :D
Hams do it! With Frequency

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Одг: Дали може нешто да се направи со напојување
« Reply #8 on 19.12.2011, Monday, 18:34:04 (Edited 19.12.2011, Monday, 18:41:09) »
исто и јас
дај да ти ги купам сите за 100 денари  ;D без перките  :D

Offline stefanstip

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 314
  • Gender: Male
Се е цркнато хахаха иеков некој жичи што ми трена ја извадив преката и ја ннаправив на батерии да врти :) др меѓто што можеме да направеме? имам 2 расипани напојувања едното нее чепнато кажеде што можам да направам и како позз
"Навистина си креативен,од кај ти дојде идеава дај пушти слики и јас имам дома кулери да видам како си ги направил" :D
Каква тишина ќе настане ако луѓето го зборуваат само тоа што го знаат

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Бидејќи темата очигледно нема никава поента, ниту пак членот го поправил тоа што му беше сугерирано, оди под клуч.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio