Author Topic: Потребна е помош за одлука за лекување во странство  (Read 1452 times)

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Се работи за една одлука, лекување т.е. (операција) на око заболено од керакотонус (болеста на окото).

Има две опции за лекување во странство:

- Во Турција (Болницата ќе ја напишам утре)
- Во Србија, Белград - "Милош Клиника"
- Русија, Москва "Фјордов" ама за таму веќе пропадна планот бидејќи престанале да прават такви операции.

Дали некој има правено операција и каде е би предложил ?

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
во оваа очната болница (турска мислам дека е) во македонија што е не прават такви работи ?
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
во оваа очната болница (турска мислам дека е) во македонија што е не прават такви работи ?
Па има некои компликации мислам и затоа вака треба да се реши.

Всушност барам некој да кажи каде е најдобро.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Постои Американска болница во Истамбул.НАЈДОБРИ СЕ;скапо е ,ама на еден братучед му го спасија окото.Имаше крварење внатре вопредниот дел.Направија две интервенции  и сега е како нов.Не знам телефони,броеви.

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Благодарам, ќе проверам

Offline nikola_bb

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 380
И пријател наш беше во турција, како што кажуваше турците му рекле дека кај нив се работи по американски методи. Кај нас наводно европски методи, како демек овие 2 методи постоело во светот и различен бил пристапот. Знам само пријателов дека е презадоволен дека топ помина нема никакви проблеми и дека тамо операцијата на 2те очи го фати колку тука операција на едно око