Author Topic: Анкета: Во врска со пораките  (Read 4664 times)

Offline Zan

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 883
Анкета: Во врска со пораките
« Opened on 18.12.2013, Wednesday, 19:52:46 »
Оваа анкета ја поставувам со цел да се направат измени во работата на форумот, како обид да се намали бројот на бескорисни пораки.
Жан

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Не знам дали може бојата на корисникот да се прикажува со друга боја (барем не кај пораките, во делот каде што скриптата прикажува кој е моментало online, може), но може да има ѕвездички со друга боја ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Па нели затоа се звездите?
т.е. може и така да се рангира...

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Па да, тоа сакав да го кажам ;). Инаку, еве, ни нас не не јавува во post-ови на форумот со друга боја освен црна. Само ѕвездите се сини ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
абе...и што е важно кој е продуктивен кој не, кој е тука подолго време знае кој е продуктивен кој не....
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Па ете... предлог беше, нека оди на гласање, нека си се изјаснат членовите ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
Јас не сум за ниедна од понудените опции :)
Life is too short to remove USB safely ..

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Мислам дека  анкетава не ги нуди сите опции.Групирање по боја??? Што менува тоа не ми е воопшто јасно? Доста е и во животот кога се делиме на * плави* и *црвени*, не донесе фарбањето ништо до сега.На Форумот тоа би бил врв на  нечие   самодокажување или самозалажување.

Offline Toma

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1490
  • Gender: Male
  • Доблесно е да си дрзок а да помагаш!!!
Само како информација !

Ако некој знае а знаеш дека знае, следи го
Ако некој знае а не знае дека знае, укажи му
Ако некој не знае а знаеш дека не знае, покажи му
Ако некој не знае а не знае дека не знае, бегај од него!!!

Offline slidermc

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 595
  • Gender: Male
Добро е како што е! Нема потреба, како што вика и батка, и тука да се делиме по бои....

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Не гледам никаква разлика ако Администратор биде со црвено,експерт со сино,а почетник со жолто - сепак титулирањето би останало само во боја! Бројот на пораките не е воопшто важен,ако сакате нека се брише, а други промени конкретно не гледам да се потребни.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Епа, за оние кои не ја сакаат ниедна од понудените опции, може да се додаде уште една опција во анкетата „ниедна од понудените опции, да остане како што е“. Не е проблем, лесно може тоа да се додаде ;). Да ја додадам таа опција?
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Z31GH

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 714
  • Gender: Male
Гледам дека оваа тема прилично добро го раздрма форумот. Досега неутрално ја посматрав темата, сепак мислам дека морам да си го кажам и моето мислење. Искрено ни јас не сум за ниедна од понудените опции. Не гледам причина да се брише бројот на постови, навистина би било штета. Не би сакал членовите на форумот да се делат на продуктивни и непродуктивни, односно помалку продуктивни, нели секој има право да си го каже своето? Некогаш и од лош пост може да се научи нешто. Администраторите и модераторите кој се во различна боја нека си останат и натаму како такви и тие нека ги средуват неквалитетните постови, мислам нема потреба да им се мешаме во работата.Нека е се како што било досега. Ако сакате форумот да го претворите во шарена боенка тогаш повелете, и самите ќе видите дека нема да биде подобро отколку што е сега, туку напротив ќе изгледа полошо. Што се однесува до титулите мислам дека е добро да си остане тоа така како што е, со број на постови односно пораки. Не ми замерувајте што вака го кажав ова, си го кажувам моето мислење
Hams do it! With Frequency

Offline izotop

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 357
Јас не сум за ниедна од понудените опции , сум за да си остане како што е досега , има шарени форуми и не сум гледал на тие работи , ја гледам  содржината  на пораката од членот не ми значи квантитетот ништо .
 

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Одг: Анкета: Во врска со пораките
« Reply #14 on 20.12.2013, Friday, 12:00:06 (Edited 20.12.2013, Friday, 17:49:48) »
добро е за новите членови да има некој ранк... кој дава добри совети, кој бафта... сепак може некој да се зачлени и да се за*бава ... ко еден другар што зезаше еден за стартерот во лцд тв, за неонките(амбилајт)... па овај уште си барал стартер ... хехе