Author Topic: Мојата/Вашата работилница  (Read 88323 times)

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #270 on 15.01.2014, Wednesday, 01:31:43 »
Ту бре што викаат скоро 50 евра за кутии ај за квалитетен леткум и дупло поише од ова се дава али за кутии, 8) па во кесички чувај си ги и потоа во една обична картонска кутија па под кревет јас така правам но секој си има вкус но ова скапо е повише ви се исплати да ви напраи некој сигурно поевтино ќе ви дојде. ;D ;).Но кој како сака може некој сака се да му е убаво и уредно и не би ги жалел парите.
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline stiffy

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 490
  • Gender: Male
  • ак сакам.
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #271 on 15.01.2014, Wednesday, 02:04:12 »
абе некој на форумов имаше...од кутивчиња кибрит миљон имаше наредено :D...ама по 8 кутии ги пушел во денот (2, ама така е зборот) :P

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #272 on 15.01.2014, Wednesday, 02:29:04 »
абе некој на форумов имаше...од кутивчиња кибрит миљон имаше наредено :D...ама по 8 кутии ги пушел во денот (2, ама така е зборот) :P

Мислиш на мене ;D. Ама решението не ми е многу практично. Добро е за сортирање, ама не е практично :S. Затоа барам некое малку по практично решение ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline MetallicA

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 716
  • Gender: Male
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #273 on 15.01.2014, Wednesday, 14:42:14 »
решението може не ти е практично ама идејата е добра ;)... инаку пишав ако си спремен да дадеш 50евра има во логинг, такво за на ѕид со 60 фиоки.  ;) :D
Kure je kupio novog BMW-a

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #274 on 15.01.2014, Wednesday, 15:40:30 »
Малку ми се и тие, а и цената е соленка :S. Ништо, изгледа сам ќе си правам од шпер плочи ;D... или ќе нарачам некој да ми направи, сигурно многу поевтино ќе ме чини, а може фиокичките да си ги направам по мои димензии и потреби ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #275 on 15.01.2014, Wednesday, 15:50:44 »
Имаш во ХУБО како тие моите фиокчиња за околу 1300ден., со 60 прегради.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #276 on 15.01.2014, Wednesday, 20:48:32 »
Е ова веќе е... до некаде, прифатливо ;). Ќе размислам, ќе видам што како ќе правам ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
....

А дали татко ти сеуште ја има таа машина и дали би се нафатил некои цленови на кои им треба ова да му направиме групна нарачка, значи сигурна нарачка и он да ни ги изработи фиокичките?

За жал нема да може  :(

Машината ја има ама го продаде калапот.
(мало објаснување: машините за пластика можат да изработат (скоро) се што сакаш ама треба калап да ставиш кој се прави од кален челик и кошта од 500-1000 евра најпростиот, па то 10 па и 20.000 евра некој сложен)

Е, да можеше... јас ќе си направев за мене едно 1000 комада  ;D ;D ;D
Life is too short to remove USB safely ..

Offline T1000_series

  • Нов член
  • *
  • Posts: 30
  • Gender: Male
ЕПА луЏе ај да се собереме сите заедно и да најдеме од нека ли, некој да направи или сл.
сепак повеќе умови пододро работат..  ;D да се организираме некако да најдеме а?
да се распрашаме, да се видит шо како е...
Сите генерализирања се неточни. Дури и ова :)

Offline MetallicA

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 716
  • Gender: Male
Па пишувавме дека има во логинг и хубо.  ::)
Kure je kupio novog BMW-a

Offline T1000_series

  • Нов член
  • *
  • Posts: 30
  • Gender: Male
Само се надевав дека и друг знае нешто друго.. нели..  :-\  :-[   да видам што другите ке предложат
али како и да е..
кога стануе збор за пари , сите се прашуваме што е најефтино али од
др. страна со солиден квалитет  ;)

значи останува или хубо или алфа... :-\
простете што досаѓам
Сите генерализирања се неточни. Дури и ова :)

Offline ivan_cabuk

  • Нов член
  • *
  • Posts: 19
  • Gender: Male
Класерка пред 2 години кога бев на одмор во грчка случајно во LIDL забележав класерка со 32 фиоки кои се поделени на 3 дела и најдолната е поширока и сето тоа само за 10 евра и многу ми е мака што не ги земав 2те туку само една :D но мислам дека доколку се побара може да се најде без проблем а врши многу работа.

Offline Clear Sky

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 137
  • Gender: Male
  • Се шо се прај е убоо!!!
Еве во GAC продавале таква работа видете тој што има фб
Code: [Select]
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151969141632711.1073741829.131554652710&type=1

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Не се нешто јас купив неколку, не се баш квалитетни и се се испошарани :)

Trolko

  • Guest
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #284 on 09.03.2014, Sunday, 14:56:28 (Edited 09.03.2014, Sunday, 16:21:00) »
На ова додај го фактот дека продавачот во ГАЦ мисли дека муштериите никогаш не се во право.