Author Topic: Омилени филмови!  (Read 22152 times)

ggoce

  • Guest
Одг: Омилени филмови!
« Reply #60 on 23.10.2013, Wednesday, 21:27:20 (Edited 23.10.2013, Wednesday, 23:20:37) »
Кој го нема гледано да го гледа Били Медисон со Адамс Сендлер добра комедија  ;)
- Неписмен 30сет годишник кој го вракат од забаваче да науче да пишува и чита со цел да се образува и да го наследи бизнисот од таткому...

Billy Madison Trailer


Споено мислење: [time]23 Октомври 2013, 20:41:53[/time]
Уште една добра комедија од Крис Фарли

Black Sheep (1996) - HD Theatrical Trailer

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Омилени филмови!
« Reply #61 on 23.10.2013, Wednesday, 22:51:42 »
Човекот  е   закон! Лично  мислам дека ова е негов најдобар филм:

The Great White Ninja

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Омилени филмови!
« Reply #62 on 23.10.2013, Wednesday, 23:23:32 »
Мислам дека е починат уште одамна... уште на почетокот на милениумов... 2002 ли, 2003, не ми текнува... така нешто. А инаку, да, одлични комедии имаше со него ;). Јас најмногу ја помнам, а и најмногу ми се допаѓа онаа со Tommy Boy ;D. Мислам дека имаше и два дела од неа ;D. Кога ќе треба да продава кочници за коли или така нешто, хахахахахаах ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Одг: Омилени филмови!
« Reply #63 on 23.10.2013, Wednesday, 23:25:17 »
Recep Ivedik - 4 дела, турска комедија
Shooter        - Акција, драма
Pearl Harbor - Акција, драма ии романтика :)
Speed           - ...........
Taken            - 2 дела
Cast Away    - Авантуристички
Трето полувреме - Македонски филм
Transporter
The Italian Job
Fast and Furious 1-5


Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Омилени филмови!
« Reply #64 on 23.10.2013, Wednesday, 23:38:47 »
Transporter

Одличен филм, но и овој има два дела (мислам барем ;D). Како и да е, скоро и да нема промашен филм со Jason Statham ;). Чоекот е создаден само за акции ;D. Ако е филм со него, нема промашај ;), 100% добра акција, а често и со дози на одличен хумор ;D.

Трето полувреме - Македонски филм

Мене пак воопшто не ми се допадна филмов :(. Премногу Европско/Американска продукција за мој вкус. Не очекував такви движења на камера и сцени од Македонски филм. Некако премногу странски ми изгледаше. А, да бидам искрен, и глумата не ми се допадна. Многу повеќе очекував од Сашко Коцев. Емоционалните сцени беа „суви“.

Од Македонскиве филмови, последно нешто што ми се допаднало е Превртено ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Одг: Омилени филмови!
« Reply #65 on 24.10.2013, Thursday, 00:05:29 »
Транспортер намерно го оставив така бидејќи го имам само еден дел гледано а и не знам дали е прв но многу е добар, тоа е кога ја пренесува онаа девојката... другите не сум ги гледал.

ggoce

  • Guest
Одг: Омилени филмови!
« Reply #66 on 25.10.2013, Friday, 15:00:33 (Edited 25.10.2013, Friday, 15:04:57) »
Една комедија што добро ке ве насмее

Step Brothers Trailer HD

ggoce

  • Guest
Одг: Омилени филмови!
« Reply #67 on 02.11.2013, Saturday, 00:00:28 (Edited 02.11.2013, Saturday, 07:46:28) »
Еве една одлична акција која се работи за еден платен убиец кој си ја врши работата во најдобар начин без киксови  :) спремен за се за да заработи пари за неговата фамилија...

The Iceman Trailer 2013 Mafia Movie - Official [HD]

Bad Grandpa - кога се работи за џекесс нема многу за коментирање треба да го погледнете го има на торент  ;)

Jackass Presents: Bad Grandpa - Official Trailer

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Омилени филмови!
« Reply #68 on 12.11.2013, Tuesday, 08:14:32 »
The Conversation ;). Стар но одличен филм ;).

Code: [Select]
http://www.imdb.com/title/tt0071360/
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline KiloVolt

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 814
  • Gender: Male
  • Високонапонски Фанатик
Одг: Омилени филмови!
« Reply #69 on 27.01.2014, Monday, 17:19:41 »
Јас мора да си кажам дека обожавам научна фантастика, документарки, авантура и комедија, некои филмови со мистерии, па и акција... Најомилени сериски филмови ми се Stargate SG1 и Doctor Who, а голем фан сум и на франшизите на Predator, Aliens, Jurassic Park и Avatar (и не е франшиза ама ајде..)..
Можете да замислите што уште сакам...
И за крај, ни некое добро фамилијарно филмче не е на одмет.. ;)

Споено мислење: 27.01.2014, Monday, 17:20:45
И патем, мислам дека темава заслужува пин ;) ...
Temporary things have a nasty habit of becoming permanent.

High voltage experimenting is like the mafia, once you're in, you ain't getting out!

Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Омилени филмови!
« Reply #70 on 19.02.2014, Wednesday, 00:18:38 »
Еве една препорака за интересен филм со Tommy Lee Jones и Samuel L. Jackson, The Sunset Limited. Кој е по филмови со филозофска содржина, мислам дека ќе му се допадне ;).

Code: [Select]
http://www.imdb.com/title/tt1510938/
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Z31GH

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 714
  • Gender: Male
Одг: Омилени филмови!
« Reply #71 on 19.02.2014, Wednesday, 16:46:50 »
Мене најомилени ми се хорор филмовите. Но не секаков хорор, туку од оние најгнасните, со црева и органи каде што прскаат. Ако некој има челичен стомак нека го гледа "Carver" не можам линк на YouTube да најдам од некои сцени, наверојатно дека се одвратни.
Инаку сум љубител и на трилери и комедии, воено акциони филмови. Од комедии најомилени ми се филмовите со легендите Bud Spencer & Terence Hill, иако се тоа филмови од моето детство никогаш нема да ми се здосадат.
Еден филм кој што ми е меѓу наомилените е FREQUENCY, филм кој што навистина ќе ве мавне. Препорачан од сите радиоаматери. А за што се работи ќе ви открие траилерот.

Frequency Trailer HD

Hams do it! With Frequency

Offline dimce

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 256
  • Gender: Male
Одг: Омилени филмови!
« Reply #72 on 19.02.2014, Wednesday, 18:43:58 »
Pump Up The Volume Original Theatrical Trailer (1990) еве и од мене еден со предаватели  ;)

Offline 5RuseV

  • Нов член
  • *
  • Posts: 44
  • Gender: Male
Одг: Омилени филмови!
« Reply #73 on 19.02.2014, Wednesday, 23:48:38 »
Ако сака некој некој мистерии нека го гледа The Da Vinchi Code филмот е феноменален.. Или Silence Of The Lambs и тај филм исто така е многу добар  8) ;D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Омилени филмови!
« Reply #74 on 20.02.2014, Thursday, 00:41:14 »
еве и од мене еден со предаватели  ;)

Ова изгледа интересно ;). Баш го ставив да се симнува ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."