Author Topic: Омилени филмови!  (Read 22121 times)

ggoce

  • Guest
Одг: Омилени филмови!
« Reply #45 on 07.10.2013, Monday, 00:26:31 (Edited 07.10.2013, Monday, 00:47:22) »
еве една драма што од неодамна ја гледав но препорачувам за полнолетни има возбудливи сцени
Code: [Select]
http://www.youtube.com/watch?v=JjGaV0CEBR0и еден историски француска продукција но добар е
Code: [Select]
http://www.youtube.com/watch?v=_hNxUaTtcWE

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Одг: Омилени филмови!
« Reply #46 on 07.10.2013, Monday, 00:29:25 »
впечатоци од world war z?  ;D и јас подолго време си велам да го симанам и да го гледам, ама нема некој добар torrent  ;D ;D

Впечатоците за World war Z не се нешто баш, како и секој филм што е во режија на американци, нив се некој ги напаѓа и има нешто против нив, а тие се најмоќните луѓе и еден човек е доволен да го спаси човештвото. Во кратки црти хорор-акција, има делови заплашувачки, и многу пукање. Вреди да го погледнеш, јас ја гледам премиерата може има три месеци како го иам гледано во 3D, во кино кај нас, после некое време го гледав и дома на ТВ, подобар е во 3D, ако можеш погледни го.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Омилени филмови!
« Reply #47 on 07.10.2013, Monday, 01:43:56 (Edited 07.10.2013, Monday, 01:49:26) »
впечатоци од world war z?  ;D и јас подолго време си велам да го симанам и да го гледам, ама нема некој добар torrent  ;D ;D

Како бе нема добра снимка, јас на WEBRip го гледав, 1080p ;D. Дај не зезај ;D. Го има сигурно околу еден месец како WEBRip ;).

А инаку, впечатоци... според мене, најдобар филм со зомбиња до сега. Штом почна и Бред Пит да глуми во филмови со зомбиња, готово, целата зомби продукција отиде mainstream ;D. Resident Evil е mainstream, ама не на оној комерцијален начин, повеќе се смета за култен серијал. World War Z е малку по реален и временски поставен во денешницата, така да, малку по прифатлив за пошироката маса ;).

Би го рангирал со 8.5/10 ;). Ми се допаѓа акцијата и се гледа дека се фрлени доста пари за да се направи филмот, од анимации до снимки, најмени екипи, луѓе. Типично Американски филм, ама ми се допаѓа ;).

Не знам до каде е со снимање и дали е снимен Fifty Shades Of Gray, ама во моментов, некако тој ми е сега интересен ;D. По teaser trailer-от некако малку ме потсеќа на Eyes Wide Shut ;). 2014-та изгледа ќе излегува, ама изгледа интересено ;). Вреди да чекам ;D. А и музиката на еден од teaser trailer-ите беше многу добра ;). Побарајте ја, од Hugo Kant - Dark Night Dreams ;).

Го симнав вчера, мислев да го гледам, ама во последен момент се пишманив па го изгледав World War Z... ;)

Гледај го и него, добар е ;). Добар акција, со мала доза на hentai моментни ;D.

EDIT: Излезе WEBRip на Elysium. Има hard coded Корејски титлови ама аудиото е на Англиски ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Одг: Омилени филмови!
« Reply #48 on 08.10.2013, Tuesday, 14:16:45 (Edited 08.10.2013, Tuesday, 16:31:50) »
Ајде уште еден да најдиме :D

Samsung Galaxy Gear: A Long Time Coming

Видете го видеово, време: (0:33) црната кола...

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Одг: Омилени филмови!
« Reply #49 on 08.10.2013, Tuesday, 14:32:47 »
Тоа ти е култна серија од 80-тите, се вика Knight Rider, имаш цела една група шеми под исто име за трчечкото светло како на колата... 8)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline Z31GH

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 714
  • Gender: Male
Одг: Омилени филмови!
« Reply #50 on 12.10.2013, Saturday, 18:42:21 (Edited 12.10.2013, Saturday, 20:10:11) »
Еден од мојте најомилени филмови е   FREQUENCY  нема да зажалите ако го гледате и ви гарантирам дека ќе ви се бендиса.
Се работи за еден млад човек кој ќе ја пронајде радиостаницата од неговиот татко кој бил радиоаматер, а е веќе починат 30 години. Трејлерот ќе ви открие нешто а ваше е да го гледате.

Frequency Original Movie Trailer
Hams do it! With Frequency

Trolko

  • Guest
Одг: Омилени филмови!
« Reply #51 on 12.10.2013, Saturday, 21:03:10 »
Еден од по-омилените и нај инспиративен филм ми е Contact

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Омилени филмови!
« Reply #52 on 12.10.2013, Saturday, 22:33:18 »
Contact е легендарен ;). И навистина инспиративен ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Омилени филмови!
« Reply #53 on 20.10.2013, Sunday, 07:30:28 »
На кој му се допаѓа The Onion Movie, дефинитивно треба да го гледа и Movie 43 ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Одг: Омилени филмови!
« Reply #54 on 20.10.2013, Sunday, 10:16:57 »
Movie 43 е многу мрднат филм, уште се смеам коге ќе ми текне на некоја сцена... ;D
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Омилени филмови!
« Reply #55 on 20.10.2013, Sunday, 17:41:47 »
Ако тој ти се допаѓа, глеј го The Onion Movie ;D. Сличен тип на хумор има и во двата, ама во The Onion Movie, буквално секоја сцена е смешна ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Одг: Омилени филмови!
« Reply #56 on 20.10.2013, Sunday, 21:47:38 »
Го пуштив да се симнува, баш ќе го гледам... :)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

ggoce

  • Guest
Одг: Омилени филмови!
« Reply #57 on 20.10.2013, Sunday, 23:51:42 (Edited 21.10.2013, Monday, 02:15:30) »

Offline Zan

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 883
Одг: Омилени филмови!
« Reply #58 on 23.10.2013, Wednesday, 10:38:12 »
Го симнав Movie 43, гледав околу 20 минути и ми се слоши, Shift + Delete  ;D
Жан

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Омилени филмови!
« Reply #59 on 23.10.2013, Wednesday, 17:33:32 »
Како за кого ;D. Јас се умрев од смеење ;D. Затоа пишав, на кој му се допаѓа The Onion Movie, ќе му се допаѓа и овој ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."