Author Topic: Смешни слики  (Read 471918 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни слики
« Reply #2655 on 04.02.2020, Tuesday, 15:27:15 »
Кафена или супена :o :o 8) ::)

Тоа е моментот ;D ;D ;D... прав влав ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни слики
« Reply #2656 on 05.02.2020, Wednesday, 00:21:48 »
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни слики
« Reply #2657 on 08.02.2020, Saturday, 01:59:06 »
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline krema

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 732
  • Gender: Male
Re: Смешни слики
« Reply #2658 on 09.02.2020, Sunday, 15:38:39 »


Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Re: Смешни слики
« Reply #2659 on 09.02.2020, Sunday, 19:12:11 »
Симон Трпчески ко беше кај нас (кичево), која брука бевме...

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни слики
« Reply #2660 on 10.02.2020, Monday, 11:58:37 »
А што се случило ;D?
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Re: Смешни слики
« Reply #2661 on 10.02.2020, Monday, 17:01:11 »
Се надвикувавме, се печкавме со сунчоглед, му ја барљвме цеца да ја свири и му укавме дека не ја свири. Е на телефон не мојше да се разговара од галама. Ама и тие бе, средношколци викнале за Симон Трпчевски...

Offline Atanas

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 729
  • Gender: Male
Re: Смешни слики
« Reply #2662 on 11.02.2020, Tuesday, 10:13:02 »
Се надвикувавме, се печкавме со сунчоглед, му ја барљвме цеца да ја свири и му укавме дека не ја свири. Е на телефон не мојше да се разговара од галама. Ама и тие бе, средношколци викнале за Симон Трпчевски...

Не е до средношколците, до културата е.

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Re: Смешни слики
« Reply #2663 on 11.02.2020, Tuesday, 17:02:47 »
До тестесеронот е.

Offline krema

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 732
  • Gender: Male
Re: Смешни слики
« Reply #2664 on 11.02.2020, Tuesday, 17:30:36 (Edited 11.02.2020, Tuesday, 18:51:02) »
Требало на Саманта Фокс да ве однесат.   ;)
Code: [Select]
http://www.mediafire.com/convkey/93a4/8k27gsixixlvst8zg.jpg
Хаха, ми текна и на Сабрина. ;)



Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Re: Смешни слики
« Reply #2665 on 11.02.2020, Tuesday, 23:58:22 »
Не да не однесат, да ја донесат :)
Кај, од 300 деца еден да напрајт некоја глупост, тоа се чека, сите по него :) 2 класа ќе се спојат па не се држат под контрола, не па 2-3 генерации... кај оваја може сите мирни ќе беа, да не реча подзинати :) Зато секој музичар си има публика, не мојш деца да однесиш на сериозна музика, нити некој 60 годишен на продиџи. Ќе го изгазат. Ја не зна уопште што праеа такви екскурзии. 30 години филм не пуштиле, представа немало, хорот е составен од "кого мајка изгубила" и сега ти од нигде никаде Симон го носиш. Не се криви децата. Од кај знаат што се 20 тона :) не па Симон ќе знаат што е кој е. Треба прво некој да им каже, да ги научи, да им покаже, ама тоа не се прави преку ноќ, треба време. Поготово не со овие ѕведе гранде кај што се критикува нормално понашање и морален кодекс на облекување, или со некој џастин бибери. А и секако ќе наидиш на отпор чим носиш некого со сила на музика што не ја сака.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни слики
« Reply #2666 on 12.02.2020, Wednesday, 07:55:16 »
30 години филм не пуштиле, представа немало, хорот е составен од "кого мајка изгубила" и сега ти од нигде никаде Симон го носиш.

Мислам дека ова е главната причина. Да ве носеле редовно на претстави во театар или на вакви концерти уште од мала возраст (четврто, петто одделение), ќе сте знаеле дека ова не е DJ и ова не е дискотека или кафана. Не сте биле носени, автоматски досадно ви било и глупости сте правеле ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Re: Смешни слики
« Reply #2667 on 12.02.2020, Wednesday, 09:16:23 »
ами нормално :)Капак хормоните ги имаат удрено...  сега да го однесат можи ќе прат "уиии" "уиии" :D тогај не беа толку популарни dj-ите :)

Offline krema

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 732
  • Gender: Male
Re: Смешни слики
« Reply #2668 on 13.02.2020, Thursday, 16:12:17 »


Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни слики
« Reply #2669 on 13.02.2020, Thursday, 16:32:08 »
Мислам дека веќе ова децава не го прават.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."