Author Topic: Тркачко светло  (Read 1684 times)

Offline jovce.

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 124
  • Gender: Male
Тркачко светло
« Opened on 30.11.2011, Wednesday, 23:46:47 (Edited 30.05.2018, Wednesday, 23:40:54) »
Прво да кажам ова не е моја креација туку од интернет.Професорот по пракса ни даде шема која требаше да ја изработиме во парови( јас и AntiSpamMaster и ...).Не знам за асМастеров но мене ова ми е првпат да изработам некој проект на плочка.Се работи за 10 лед диоди кој се бркаат :P и истотака ова не чинеше 180 денари.На следниве две слики е шемата и плочката на која е изработена + едно видео кое не е со добар квалитет бидејќи беше темно, а и камерава за на темно не ми е нешто посебно.



ЕДИТ: Поставив поквалитетни слики и видео од проектот.БТВ колку само ми крена реп+ оваа Спринт Лејаут по предметот а и благодарение на вас што читав од овој форумов :P
MB: GA-990XA-UD3, CPU: AMD Phenom II x4 955 BE @ 4.20GHz, RAM:8GB 4x2GB DDR3 1333MHz PATRIOT, HDD:250GB (ExcelStore), GPU:Sapphire HD 3870 512mb GDDR4, PSU:Cooler Master 700W RP

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Одг: Бркач на светло
« Reply #1 on 01.12.2011, Thursday, 00:02:34 »
Хаха, ме насмеа, ова се вика трчечко светло, не бркач на светлина... ;) :)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline jovce.

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 124
  • Gender: Male
Одг: Бркач на светло
« Reply #2 on 01.12.2011, Thursday, 00:04:51 »
Хаха, ме насмеа, ова се вика трчечко светло, не бркач на светлина... ;) :)

Анти Спам беше тој кој ми рече бркач па јас така го напишав :P
MB: GA-990XA-UD3, CPU: AMD Phenom II x4 955 BE @ 4.20GHz, RAM:8GB 4x2GB DDR3 1333MHz PATRIOT, HDD:250GB (ExcelStore), GPU:Sapphire HD 3870 512mb GDDR4, PSU:Cooler Master 700W RP

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Тркачко светло
« Reply #3 on 01.12.2011, Thursday, 01:52:02 »
Браво, вака интересно изгледа ;).

Иако не е баш дигитано колово, сепак, не е ни баш аналогно (сепак користи логичка порта ;D), така да, нека стои во подсекцијата аналогна електроника ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline SaleSk

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 434
  • Gender: Male
Одг: Тркачко светло
« Reply #4 on 01.12.2011, Thursday, 07:50:42 »
Името е најмалку важно. Како и да е браво за трудот и за твојот прв успешен проект на плочка...
Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...