Author Topic: Сензор за температура со дигитален дисплеј?  (Read 945 times)

Offline lqwe

  • Нов член
  • *
  • Posts: 3
Ме интересира каде во Скопје може да се најде сензор за температура со дигитален дисплеј?

Инаку конкретно сензорот е за печка и треба распонот да му е барем до 350C.

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
логин, искра и во хубо МИСЛАМ дека имам гледано такви работи...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline lqwe

  • Нов член
  • *
  • Posts: 3
Каде е ова Искра?

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
ауч...порано беше накај скопјанка кога се одеше, ама ја преместиле негде :S заборавив на тоа кога пишував постот...ке треба некој друг да каже ако знае кај ја преместиле...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Јас знам две продавници на Искра.





Таа од првата слика, не сум сигурен дали уште постои, а таа на втората, сигурно постои ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline lqwe

  • Нов член
  • *
  • Posts: 3
Фала дечки на помошта, да можам лајк ќе ви ставам ама гледам нема.  ;D

Инаку бев до Логинг теткицата ме префрли до сервисот таму бил тој што се разбирал и не отидов таму оти најверојатно кога ќе му кажев што ми треба ќе ми кажеше цена до Месечината. Поминав до БТ електроник дечкото ми рече нема такво оди до Логинг, во тоа Искра не ни поминав.

Инаку нарачани се од иБеј ако на некого му треба вакво нешто еве го линкот:
Code: [Select]
http://www.ebay.com/itm/TM-902C-Digital-LCD-K-Type-Thermometer-Single-Input-Thermocouple-Probe-/380553447315?pt=AU_B_I_Electrical_Test_Equipment&hash=item589ac0c793