Архива > Архивирани теми

Стерео миксета

(1/3) > >>

Gestak:
Еве една шема од стерео микстета  на двослојна плоча.














Едната страна од плочата.




Другата страна од плочата.


Е сега,се токма баеги време да ја направам ама незнам дали по исплатливо е да си купам или да ја правам + дали е точна шемата незнам.

Еве како изгледа







Сега што мислите вие исплатливо или неисплатливо.

ljup4o:
Јас мислам дека нее исплатливо да ја правиш зошто е малку комплицирана подобро е да си купиш. Јас имам BEHRINGER - PMP5000 и сум презадоволен излезите и се 2 x 600W а има и bridged mode 1200W и има + и 2 процесори за ефекти многу е добра   :) :)

antonio@arsenal:
Хмммм и јас бев загреан за ова а да те прашам имаш ли пресметано колку ке те кошта и сметај дека една грешка или спој и отиде цела работа и повекето елементи затоа не би ти препорачал ако ја правиш за тебе подобро немој суви миксети имаш на секое ќоше по 50 евра барем со тоа сум запознат а ти ако мислиш дека можиш да ја направиш пробај

Gestak:
По моја пресметка би ме коштала околу 3500ден само елементите и плочата,а за надворешен изглед лесна работа ;).
А ти таја BEHRINGER со се плочи комплет ја зеде или само миксетат без нив и колку пари ако не е тајна ја зеде оти и јас планирам да земам ама посалм со ефекти да си прајс да ги памти песните. :)

ljup4o:
Незнам како мислиш да ги памти песните немам видено нешто такво досега на миксета оваа има два процесори за ефекти за ехо хал и такви работи дури се зачудив имат и терци горни долни иначе јас ја зедов настаро 400 евра и то беше многу малце користена скоро и некористена зошто човекот имаше веке 3 миксети а да ја купиш од продавница за инструменти чини негде околу 700 евра. А сува миксета не бити препорачал зошто ако ти е за свирење по кафичи или за проби ке ти треба и појачало такада мислам дека нее погодно. А ако сакаш квалитетна миксета ке си земиш DINAKORD дефинитивно најдобри и најиздржливи само се скапи

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version