Огласи и понуди > Понуди

Делови и уреди кои сакам да ги подарам или трампам

(1/32) > >>

GigaWatt:
Е овде можете да пишувате за се што сакате да подарувате или да трампате, ваш е изборот како ќе правите ;). Само гледајте да има слики од тоа што го подарувате или сакате да го трампате, да знаеме дали можеби би му требало на некој или не, дали се SMD компоненти или обични итн ;). Инаку можете да подарувате или трампате буквално се што спаѓа во областа на електрониката ;), од цели уреди до посебни делови ;). Доколку се јават повеќе заинтересирани членови за уредот/делот, сопственикот одлучува кај кого ќе оди уредот/делот ;). И ве молам сликите од уредите и деловите да не ги upload-ирате на форум, upload-ирајте ги на привремен host, бидејќи и онака сликите се од привремен карактер ;).

bicikle:
Имам делот од хср 160 мислам беше кој служи за фаќање на станиците(појачалото е изгорено) и матична од 2-ка, наменета за целерон(ако добро памта) процесор. Инаку не можам да ги донирам веднаш, ако му требаат неко му нека каже, кога ќе одам наредниот пат кицево ќе ги зема.

Админ: Стави слика

donis92:
bicikle здрава ли ти е кутијата од хајсерот или се ти е извадено

bicikle:
здрава е ама имам друг уред во неа ставено   :-\

donis92:
ај ќе ве молам некој ако има напојување здраво од pioneer dv-393 нека пише па ќе се договориме или за трампа или за подарок ми треба да го управам двд-то

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version