Општа дискусија > Претставувања

Претставување

(1/3) > >>

SKOLS_OLD:
Здраво,јас се викам Стефан Василевски од СУГС Владо Тасевски-Скопје.Започнав да бидам електроничар кога мајка ми ме прати во Народна Техника пред 8 години,сакам да продолжам да ги посетувам просториите на Народна Техника уште неколку години.Па кога ќе дојде време да се запослам ќе бидам инструктор  ;D ;D.Имам учествувано на многу натпревари од кои започнав во петто одделение.На натпреварот во петто бев најмлад член во групата електроника (на натпреварот) и освоив 6 место.Сите се чудеа но јас не.Потоа во шестто одделение отидов исто на натпревар и го освоив моето 3 место.Во 7 одделение 2 место(најдобро).Но во осмо одделение исто отидов на натпревар но дека имаше мучки ме ставија на 4 место,па безнадеж отидов понатаму.Преку летото отидов на летниот камп на Пелистер за да учествувам на Роботека,таму го сретнав  Чекај (Михаил) и така.Потоа се запишав во СУГС Владо Тасевски и потоа пак натпревари!!Во прва година отидов во Гостивар ,таму не ми веруваа дека сум го направил часовникот од Емитер со дигитален термометар!!
Потоа следната година (втора година)отидов на натпревар во Тетово со електронската игра Змија(Црв) но проектот не ми работеше. :-[ :-[ Следнава година ќе размислам што ќе правам!!!Инаку ја сакам дигиталната електроника (микропроцесори) и аналогната електроника!!!

Тоа е се од мене!!Поздрав

GigaWatt:
Ееееееее, јас кај што завршив средно, таму учиш ти :D. ЖУЦ Владо Тасевски ;D.

Ај, добредојде на форумов, се надевам дека убав ќе ти биде престојот ;).

Devil:
Имај пријатен престој, чувствувајсе како дома, и следи ги куќните правила ;D

Bojan:
welcomeeee, имај убав престој, и споделувај со нас што е можно повеќе шеми...  ::)

cekaj:
Ај топло Добредојде и од мене Сколс, имај пријатен престој! :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version