Author Topic: Каде се наога Електронинвест во Скопје??  (Read 1539 times)

Offline gerce

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 164
  • Gender: Male
Значи како што кажува насловот дали знаете каде се наога Електронинвест во Скопје?Јас го барав во т.ц Беверли Хилс но никаде не го сретнав.Сакам да земам станица на топол воздух до 100 евра па на веб сајтот гледам дека имаат.Доколку некој знае и друга продавница за станица на топол воздух нека пиши. 8)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
скоро во сите продавници за електроника има тоа :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
електроинвест е затворено уште од одамна...дечкото што продаваше таму можеш да го најдеш на цигански...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline gerce

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 164
  • Gender: Male
Добро,барем може ли некој да ми предложи некоја станица на топол воздух до 100 евра и каде може да ја најдам. 8)

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Алфа Електроник - Битола за цени незнам ама последно кога бев беше 4200 мислам ама (не сум сигурен).

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
И во BT во Скопје има ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."