Author Topic: зашто електроника???  (Read 6342 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: зашто електроника???
« Reply #45 on 25.12.2010, Saturday, 02:10:48 »
Марко фала ти многу за шемата, оваа шема ја барам со години. Благодарение на тебе ја имам шемата.  Ке ја правам обавезно. реп+  :)
Поздрав и секое добро
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
Одг: зашто електроника???
« Reply #46 on 28.12.2010, Tuesday, 01:35:14 »
па искрено зашто баш електроника ни самиот незнам...кога бев многу мал постојано се врткав со дедоми те да поправаме пеглата на баба, те масината за перење те колата итн итн...сето тоа ми стана многу интересно многу жици штрафчиња...кога имав 5 години решим да ја сменам сијаличката од елката ж, имав дома резерва и ајде да сменам(извади ја расипаната вметни ја исправната)многу просто ама не видов дека има "гола" жиза и ме удри струја...ее како вчера да беше мајками секој ден ме прска со спрејови на рацеве а тие цели со дупки и изгорени хахах после тоа почнав со моторчиња, со лед диоди па се до денес каде што се занимава со се поврзано со електрониката :))

Offline aleksandar94

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 74
  • Gender: Male
Одг: зашто електроника???
« Reply #47 on 16.02.2011, Wednesday, 00:24:21 »
зашто електроника??? хм па интересно прашање јас ја сакам електрониката затоа што таа е една од науките чиј татко е човекот, во неа нема место за многу филозофии и се е точно и прецизно утврдено па за крај се може да се научи што е напишано од човек!