Author Topic: Што мислите за електронска цигара  (Read 1073 times)

Offline Djpes

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 64
  • Gender: Male
Пред некој ден купив електронска цигара од пазар за 400 стотки ама мене не ми изгледа како да е безбедно да се пуши од тоа оти и без кертриџ си прај пак чад и не можам да сватам како работи оти барав по нет и пишува дека греачот го загрева никотинот( што се наога во кертриџот) и го претвора во чад ама како можи без кертриџ да прај чад мене тоа ме збунува сега

И само два пати пробав и така сега ја  чувам ама веројатно се заебав шо е зедов кинеска работа.

и ако има некој некое искуство нека кажи

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
Пред некој ден купив електронска цигара од пазар за 400 стотки ама мене не ми изгледа како да е безбедно да се пуши од тоа оти и без кертриџ си прај пак чад и не можам да сватам како работи оти барав по нет и пишува дека греачот го загрева никотинот( што се наога во кертриџот) и го претвора во чад ама како можи без кертриџ да прај чад мене тоа ме збунува сега

И само два пати пробав и така сега ја  чувам ама веројатно се заебав шо е зедов кинеска работа.

и ако има некој некое искуство нека кажи

Јас имам пробано, ама има 2 типа - едни се оригинални (и поскапи се - околу 5-6000 ден.) и ако земеш од нив да пушиш нема да осетиш разлика исти се како , незнам, Малборо..не се приметува дека е вештачка цигара. А тие што се поефтините, јас земав 2 за 1500 ден. (најверојатно од тој тип е и твојата пошто јас ги земав пред 1 година сега сигурно паднала цената). Овие малку се полоши, и некако како ефтини цигари да пушиш (МТ  ;D) или како само чад со никотин..
Е сега околу функционирањето... Тоа „чадот“ е уствари никотинска пареа, што испарува кога се загрева кертриџот со никотин.. Е сега најверојатно без кертриџ ја загрева водената пареа од воздухот.. ама не сум сигурен за ова...
Life is too short to remove USB safely ..

Offline Djpes

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 64
  • Gender: Male
незнам ама како што ја гледам некако не ми е безбедна и ниту чадот е чад од никотин затоа што греачот како што е намотан како спирала низ него има некој како влакна бели проврени и изгледа како електромагнетните линии што се, и без ништо кога тргам греачот загрева и од него го испушта чадот фактички тие влакната од топлината како да согоруваат и чадат
И поради тоа мене не ми е безбедна и не ја употребувам појке