Author Topic: Што најчесто користите за чет ?  (Read 1515 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Што најчесто користите за чет ?
« Opened on 05.01.2011, Wednesday, 00:40:49 »
Што најчесто користите за чет ?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Па најчесто Фејсбук чет колега  :D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Pidgin, дека требаше да наведам, затоа ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
тоа е за МСН така?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
тоа е за МСН така?

Поддржува скоро се (Yahoo, MSN, AIM, Gtalk, mIRC...) освен Skype (не е open source алгоритмот за размена на текст, аудио и видео, затоа :S).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
анкетата ја отворив  бидејки веке подолго време гледам дека на MSN нема никој, од сите пројатели нема ама баш никој, не се уклучуваат или го откачиле MSNто :( што е работата не знам, на скајп има константно луѓе што е добро. Иако долго време сите користеа MSN а скајп го користеа многу малце, сега на MSN нема никој, сите што неможам да ги најдам на MSN ги наоѓам на FB... Беља работа, а мене толку многу ми е антипатичен FB-четот (како и FB општо)....
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Еве јас гласав за Facebook Chat, мада скоро подеднакво ги користам и MSN и Skype ;).

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Јас не chat-увам со никој, освен ако немам причина, ни преку MSN, ни преку Yahoo, преку ништо, и поради тоа воопшто и не се појавувам, а ако теба да правам муабет со некој, се ставам Appear Offline и си правам муабет само со конкретната особа, така да, барем мене, не ми претставува проблем, баш напротив, колку помалку луѓе има на MSN, толку подобро (во Friends листата имам луѓе и со кои воопшто не сакам да правам муабет, антипатични ми се, но ете ме нашле од некаде и сега ми се во листа :S).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
јас гласав за MSN бидејки го користев многу и гласот е даден на "стара слава"
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
порано мирц, другиве ретко ме нервираат ради што кога доцнат кога не пренесуваат, овај ајакс е арен ке се позезаме малце, иначе дур бара некого по интернетиве ке му се јава

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
тоа беа времиња со мирцот, сета тоа е ругло :( тамо нема никој освен заборавени ботови и по некој залутан човек   >:( еее некаде во 1999-2003 мислам дека беше на врвот на популарноста меѓу сите чет апликации... замислете еден ден и FB ке биде ругло ама којзнае што се ке се измисли.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
јас понекогаш се ставам,многу често.Некако го замрзев ПЦто и нетот.

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
да да ама практично програмче беше ,ни кочеше, ни мрзнеше...

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
MSN и FB водат над другиве, дури MSN има повеке гласови :) но изгледа повеке сте на offline ?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Па да офлине сум претежно дури и смс ретко пишувам... Само некој дел ако проачувам преку мајка ми или број од картичка за пари да ми прати... ;D инаку ни смс не пишувам  :D