Author Topic: 8ми септември  (Read 1319 times)

Offline alex

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 54
  • Gender: Male
8ми септември
« Opened on 08.09.2010, Wednesday, 10:39:52 »
На сите членови на форумот Ви праќам честитки за денот на самостојноста и прогласувањето на државноста на Република Македонија 8ми септември!
Македонија вечна :)
Не биди себичен, сподели го своето знаење со другите... what goes around comes around ;)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Одг: 8ми септември
« Reply #1 on 08.09.2010, Wednesday, 11:02:17 »
Честито и од мене :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: 8ми септември
« Reply #2 on 08.09.2010, Wednesday, 11:12:27 »
Честит 8-ми септември и од мене до сите членови на форумот :)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline cekaj

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 276
  • Gender: Male
  • Електроничар за занимација
Одг: 8ми септември
« Reply #3 on 08.09.2010, Wednesday, 11:16:09 »
Честит 8ми Септември, Денот на Независноста на Р. Македонија на сите членови! Нека ни е за многу години!
„Електрониката да беше лесна, сите ќе беа електроничари..“

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: 8ми септември
« Reply #4 on 08.09.2010, Wednesday, 13:08:46 »
е па ај нека ви е честит празникот па за многу години нека ни е
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: 8ми септември
« Reply #5 on 08.09.2010, Wednesday, 15:54:40 (Edited 08.09.2010, Wednesday, 16:17:33) »
Ние Велешани празникот го започнавме синоќа од 20,30 до 01 часот сабајлето и добро го прославивме.
За жал,никој од Форумашиве не се појави иако сите беа известени за лозинката која требаше да се каже.Не бев до миксерот,бев горе во публика кај светлото,бидејки ми се повреди сабајлината светло-мајсторот,па јас палев и гасев!  :D Поминаа над 30 -мина на сцената,малку се развлече свирката (беше во живо),ама беше успешно изведена .Дури имаше и незадоволни музичари кои *во 5 до 12 * се пријавиле и не им беше дозволено да настапат (немаше време!)  >:( Од оние кои настапија ке ги спомнам : Ноне Неделковска,Петре Штерјов,групите * Соната*, *Зрак*,*Кактуси*,*Лебеди*,*Триумфи*
*Перкашн бенд*,*КГБ*,*Ла Манш*,- нека извинат другите не ми текнуваат во моментов,Трио Мексикана како поединци Миле Павароти, Крсто Џгуро,Иле Црното(ама имиња!?) и најстариот Тошо Шерифот ,кој беше најстар учесник со 67 години!!!! Драго ми беше што натерав некој кој не пеел 30 години да застане на сцена -тоа беше мојата другарка Марина Чурувија (сега Димова) која во далечната 1978 година во Суботица на Младинскиот фестивал (за вас младите - најголем поп-рок фестивал тогаш во Југославија!!!) одвои прво место и тоа точно на денот на Матурата.Поради неа Матурската се повтрои уште еднаш,а од собраните пари и поклонивме музички систем(со дупли дек!!!) :D
На крај,извинете што ве изгњавив да читате,штета што ве немаше,ама сепак нека ни е вечна МАКЕДОНИЈА!!! Наздравје !

Споено мислење: [time]08 Септември 2010, 16:04:33[/time]
За известување на Форумов : Целата наша екипа ке биде на прием и честитање вечер од 20.30 часот во *Моја Кафана* во Центарот на Велес ,спроти Коњот.Тоа ви е ресторан во староградски стил,со амбиент од старите Велешки куќи,со велешко мезе, скара,специјалитети .Ако некој сака повелете,се дружиме со секој што ке дојде на маса.Питите -пастрмајлии уште не почнале да се прават,жешко е уште,ама за специјални гости... ;)Значи,продолжуваме со славењето,културно ,без многу помпа,ама со добра (жива )музика,гитари.Имаме добар спонзор - Винарија *Изворно* кој обезбеди вино за мерак.
За друго- ке се снајдеме- битно е да се дружиме!!!  :D ;)


Споено мислење: 08.09.2010, Wednesday, 16:17:33
На крај една графика од Центарот на Велес,кафаната  лево на цртежот  :D :D ;)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Одг: 8ми септември
« Reply #6 on 08.09.2010, Wednesday, 19:43:54 »
Значи батка вие најубаво си прославивте, алал нека ви е, секоја чест
јас не сум во можност нигде да патувам така да ништо :(
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: 8ми септември
« Reply #7 on 08.09.2010, Wednesday, 20:36:40 »
Честит празник и од мене :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: 8ми септември
« Reply #8 on 09.09.2010, Thursday, 00:30:18 »
Честит нека ни е и вечен 8-ми Септември ;). Како што спомнав, нажалост, зафатен сум со учење, така да пијте и забавувајте се и за мене ;D ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Urahara

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 194
Одг: 8ми септември
« Reply #9 on 09.09.2010, Thursday, 22:34:21 »
Нека е среќен ! :)