Author Topic: Потребно ми е греач за пегла Rohnson R372!!!  (Read 1341 times)

Offline gerce

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 164
  • Gender: Male
Потребно ми е греач за пегла Rohnson R372!!!
« Opened on 19.04.2011, Tuesday, 23:03:57 (Edited 19.04.2011, Tuesday, 23:56:08) »
Значи како што кажува насловот потребен ми е греач за пеглата.Дали некој знае каде може да се најде????

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Да не е вграден во самата грејна плоча??

Offline gerce

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 164
  • Gender: Male
Да да скоро сите се вградени во грејните плочи.

Offline didy

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 426
  • Gender: Male
купи си новва пегла за 1000 денари  ;D ;D

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4079
  • Gender: Male
од друга пегла

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Значи како што кажува насловот потребен ми е греач за пеглата.Дали некој знае каде може да се најде????

Побарај по пазариве, има некои сервисчиња кои реставрираат стари пегли со делови од други стари пегли, јас така си ја направив мојата стара Rowenta ;). Конкретно, на зелен пазар има еден сервис за греачи и бела техника (не е баш сервис, и делови продаваат, од надвор изгледа на продавница), се вика Данекс. Веднаш до неа се наоѓа една аптека (Еурофарм, мислам дека така се викаше) и ќе прашаш дали имаат резервен греач за пеглата. Можеби ќе ти речат да ја оставиш, ќе ти речат да оставиш и број, ако немаат моментално, па кога ќе најдат и монтираат во неа нов (од некоја друга стара пегла), ќе ти се јават да си ја подгнеш пеглата (мене барем така ми рекоа, не помина ни недела дена, ми се јавија ;)).

ПС: Подобро поправи си ја старата пегла, за 600 или 700 денари, нитуедна нова пегла не може да се мери со квалитетот на стариве ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."