Author Topic: Потребна ми е програма за веб-камери  (Read 1440 times)

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Значи поточно сакам да наредам неколку (веб) камери (2-3) околу куќа и да ги врзам на компјутер. Е ама ми треба програм што може да креира сервер и да ги нареди сите тие камери, така што во секое време ќе можам од кое било место со интернет да се логирам и да видам што се случува.

Offline Steff_Maja

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 232
  • Gender: Male
    • FaceBook
Имаш во ПП одлична програма за таа намена.
MB: ASUS Sabertooth P67 CPU: Intel Core i7 2600K 4.5 Ghz CPU Cooler: Cooler Master Nepton 240M RAM: 16 GB Kingston Hyper X Blue 1600 Mhz SSD: Samsung 830 128GB HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB + WD Caviar Blue 1TB + Seagate 2TB VGA: ASUS GTX 770 DC II PSU: Cooler Master Silent PRO M2 1000W Case: HAF 932 (Advanced) + NZXT Sentry 2 Monitor: Samsung SyncMaster SA350 23" Full HD Led Optical: Optiarc DVD-RW Keyboard & Mouse: Logitech MK260 Speakers: Logitech Z680

Offline ZareBt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 441
  • Gender: Male
А ќе можи да ја поставиш тука, или ако не, пушти ми ја и мене, ако можи  :)
Најдобра струка--> ЕЛЕКТРО!

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Имаш во ПП одлична програма за таа намена.
зошто по ПП, стави шема или што ли и да е, на форум за сите да видиме...
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Steff_Maja

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 232
  • Gender: Male
    • FaceBook
Се работи за софтвер кој се плаќа, а е кракиран, значи warez немаше тука, така ?  :)
MB: ASUS Sabertooth P67 CPU: Intel Core i7 2600K 4.5 Ghz CPU Cooler: Cooler Master Nepton 240M RAM: 16 GB Kingston Hyper X Blue 1600 Mhz SSD: Samsung 830 128GB HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB + WD Caviar Blue 1TB + Seagate 2TB VGA: ASUS GTX 770 DC II PSU: Cooler Master Silent PRO M2 1000W Case: HAF 932 (Advanced) + NZXT Sentry 2 Monitor: Samsung SyncMaster SA350 23" Full HD Led Optical: Optiarc DVD-RW Keyboard & Mouse: Logitech MK260 Speakers: Logitech Z680

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
значи warez немаше тука, така ?  :)

Да, warez e забрането да се става на форумот :).

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Одг: Потребна ми е програма за веб-камери
« Reply #6 on 08.02.2012, Wednesday, 01:09:29 (Edited 08.02.2012, Wednesday, 01:39:10) »
Имаш во ПП одлична програма за таа намена.
зошто по ПП, стави шема или што ли и да е, на форум за сите да видиме...
Затоа што форумов може да се претвори во варез ;)
Името на програмот е:
Code: [Select]
Security Cam
Благодарам Steff_Maja



Добро програмче, но сепак има маана :) може да гледаш само 1 камера и + она колку пати (rate) да прави е ограничено така да мораш сам да ја рефрешираш страната :D

Offline Steff_Maja

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 232
  • Gender: Male
    • FaceBook
Јас го користев само за една камера, инаку дали детално разгледа во опциите? Можеби има да се вклучи за уште камери.
MB: ASUS Sabertooth P67 CPU: Intel Core i7 2600K 4.5 Ghz CPU Cooler: Cooler Master Nepton 240M RAM: 16 GB Kingston Hyper X Blue 1600 Mhz SSD: Samsung 830 128GB HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB + WD Caviar Blue 1TB + Seagate 2TB VGA: ASUS GTX 770 DC II PSU: Cooler Master Silent PRO M2 1000W Case: HAF 932 (Advanced) + NZXT Sentry 2 Monitor: Samsung SyncMaster SA350 23" Full HD Led Optical: Optiarc DVD-RW Keyboard & Mouse: Logitech MK260 Speakers: Logitech Z680

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Се работи за софтвер кој се плаќа, а е кракиран, значи warez немаше тука, така ?  :)

ОК, во тој случај нема проблем ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline ZareBt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 441
  • Gender: Male
Можи БОБАН или Стеф_Маја да ми ја пуштат та програмата?
Фала однапред  :)
Најдобра струка--> ЕЛЕКТРО!

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
И на мене исто, ако не е проблем  :)

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Можи БОБАН или Стеф_Маја да ми ја пуштат та програмата?
Фала однапред  :)
Ќе си ставиш пасворд и нема да има пристап никој освен ти.


Е јас барам исто такво програмче но со далеку подобри перформанси, па ако има некој да знае некое такво е добредојдено.

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Јас го користев само за една камера, инаку дали детално разгледа во опциите? Можеби има да се вклучи за уште камери.
Може да се приклучат повеќе камери, прграмот е солитен ги има сите потребно оции, кога ке забележи движење автоматски снима и фотографира итн..  :)